REKLAMA

RAFAŁ TRZASKOWSKI w Rzeszowie: „Młodzi nie mogą czekać!”

|

RAFAŁ TRZASKOWSKI w Rzeszowie: „Młodzi nie mogą czekać!”

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środowe popołudnie na rzeszowskim Rynku przemawiał kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Swoje wystąpienie kandydat Koalicji Obywatelskiej oparł głównie na perspektywie przyszłości ludzi młodych.

Przechwytywanie_148 Foto: Facebook, Rafał Trzaskowski / screenshot

Są dwa miasta, w których według badań mają szanse pozyskiwać nowych mieszkańców. Jednym z tych miast jest Rzeszów, a drugim Warszawa. Warszawa, na czele której dzisiaj stoi Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będzie już prezydentem nas wszystkich – tymi słowami przywitał na rzeszowskim Rynku Rafała Trzaskowskiego Paweł Poncyliusz, poseł KO na Sejm RP z okręgu rzeszowskiego.

Przed wystąpieniem na Rynku w Rzeszowie Rafał Trzaskowski spotkał się z prezydentem Rzeszowa i radnymi Rozwoju Rzeszowa, którzy, jak informował Paweł Poncyliusz, udzielili kandydatowi KO na prezydenta RP swoje pełne poparcie. Trzaskowski chwalił Rzeszów za rozwój, zakłady pracy i uczelnie. Jednak w znacznej części swojego wystąpienia kandydat KO skupił się na przyszłości obecnej młodzieży.

Dzisiaj każde miasto, miasteczko, polska wieś ma ten sam problem – jak zatrzymać u nas młodych ludzi, jak im dać perspektywy na rozwój, jak im dać perspektywy na przyszłość – mówił w Rzeszowie Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski odniósł się do krążącego w sieci materiału wideo, który, jego zdaniem, wskazuje na problemy, z jakimi borykają się młodzi Polacy. Kandydat KO zacytował jego fragment: – Moje życie to umowy śmieciowe, to, że jeszcze przez 10 lat będę musiał mieszkać z rodzicami, bo nie stać mnie na mieszkanie. Brak żłobków, próba zaostrzania aborcji, pogarda dla praworządności, homofobia, ksenofobia, brak edukacji seksualnej, system edukacji, który nas do niczego nie przygotował – o tym dzisiaj mówi młodzież i to są dzisiaj prawdziwe problemy – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zaakcentował też, że istotną kwestią dla naszego kraju jest polityka energetyczna, zwrócił uwagę na problemy związane z klimatem i brakiem inwestowania w energię odnawialną. Kandydat KO wspominał także, że Polska nie wykorzystuje odpowiednio swojego rodzimego przemysłu, a za przykład wskazał przemysł górniczy i import węgla z zagranicy.

Trzaskowski odnosił się do problemów w polityce socjalnej, wspominając o mieszkaniach dla młodych. – Dzisiaj, jeżeli mówimy poważnie o młodych ludziach, to musimy przede wszystkim myśleć o ochronie socjalnej dla wszystkich. Musimy myśleć o mieszkaniach. (…) Będziemy wspierali samorządy, które same wspierają programy mieszkań na tani wynajem. O tym powinniśmy rozmawiać – przekonywał Rafał Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP w podsumowaniu swojego wystąpienia podziękował za zebrane podpisy poparcia jego kandydatury oraz za wsparcie, jakie otrzymuje od swoich sympatyków.

28 czerwca idźcie do wyborów i zwyciężajcie właśnie dla tego młodego pokolenia, które chce jeszcze raz uwierzyć, że nie mamy żadnych kompleksów i, że nie musimy mieć władzy, która bez przerwy leczy sobie kompleksy. Bo my jesteśmy, bo my jesteśmy europejscy, bo my zawsze patrzymy w przyszłość – zakończył swoje wystąpienie Rafał Trzaskowski.

Całe wystąpienie można obejrzeć poniżej:

Wideo: Rafał Trzaskowski / Facebook

Tekst: Kacper Ciuba

24-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: