REKLAMA

Przerażająca śmierć żołnierza z Podkarpacia. Udusił się wymiocinami

POLSKA / PODKARPACIE. Znane są wyniki sekcji zwłok polskiego żołnierza, który zmarł w nocy z 6 na 7 listopada przy granicy z Białorusią, na terenie wojskowego kampusu w Kopytowie w województwie lubelskim. Jak podaje Polsat News, przyczyną śmierci pochodzącego z Podkarpacia żołnierza było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną. Badania wykazały, że zmarły miał w organizmie 3,61 promila alkoholu.

zdjęcie poglądowe

Do tragedii doszło w nocy z 6 na 7 listopada br. na terenie bazy wojskowej w miejscowości Kopytowo na Lubelszczyźnie, w obszarze przygranicznym.

40-letni żołnierz z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich pełnił służbę w rejonie granicy polsko-białoruskiej.

W niedzielę, 7 listopada w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Do zdarzenia doszło w trakcie odpoczynku żołnierza. Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk – czytaliśmy 7 listopada w komunikacie 18. Dywizji Zmechanizowanej opublikowanym na Twitterze.

Wczoraj poznaliśmy wyniki sekcji zwłok żołnierza pochodzącego z Podkarpacia.

Sekcja zwłok wykluczyła zgon z powodu urazu mechanicznego. Oględziny zewnętrzne i wewnętrzne nie wykazały obrażeń. Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną osoby będącej w stanie upojenia alkoholowego. W organizmie żołnierza stwierdzono 3,61 prom. alkoholu – poinformował zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek w wypowiedzi dla Polsat News.


zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Polsat News

22-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)