REKLAMA

Przedszkole w Grabownicy Starzeńskiej brało udział w Build European Solidarity Today (BEST)

POWIAT BRZOZOWSKI. Przedszkole w Grabownicy Starzeńskiej jest jedyna placówką przedszkolną w Polsce biorąca udział w tym projekcie. Koordynatorką programu jest Zofia Wojnowska. 

zdj88

Przystąpienie do projektu miało na celu pokazanie, że nawet najmłodsi obywatele Europy, czyli dzieci w wieku przedszkolnym mogą w pełni świadomie uczestniczyć w otaczającej ich społeczności i mieć wpływ na pozytywne zmiany w nim zachodzące. Mogą także rozwijać swoje poczucie empatii, tolerancji i przyjaźni.

Temat przewodni tegorocznej konferencji, w której nasze przedszkole reprezentowała Pani Bożena Tympalska, brzmiał: ,,Szkoły pełnią funkcje ośrodków solidarności i dialogu w swoich społecznościach”. Spotkanie rozpoczął wykład pod tytułem ,,W czołówce: szkoła, społeczność, edukacja i aktywizm” wygłoszony przez wieloletniego działacza edukacyjnego i nauczyciela Colma Regana.

Cel wykładu:

Celem wykładu było zmotywowanie i zainspirowanie do dalszego angażowania się w szerzenie solidarności w otaczającej społeczności. Podczas konferencji został także omówiony potencjał ośrodków edukacyjnych i młodych ludzi we wnoszeniu pozytywnej szansy do ich lokalnych społeczności, zadbania o sposoby motywowania i zachęcania do aktywności i przyczyniania się do bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa.

Uczestnicy konferencji brali udział w warsztatach metodycznych oraz mieli szansę także na wymianę doświadczeń z kolegami z sześciu europejskich państw (Polska, Francja, Chorwacja, Słowenia, Hiszpania, Włochy). Wymiana doświadczeń miała też na celu przekazanie sobie nawzajem nowych pomysłów na to, co poprawić lub zmienić podczas realizacji projektu w bieżącym roku szkolnym.

Konferencję zwieńczył występ młodej grupy teatralnej z Boliwii – Teatro Trono, która przedstawiła spektakl pod tytułem ,,Land without Evil” podejmujący problemy dziesiejszych społeczności na świecie takich jak problem nielegalnej imigracji, rasizm, nienawiść i dyskryminacja. Miał on na celu uzmysłowić, że zjednoczeni ludzie zawsze przezwyciężą wszelkie ograniczenia.

W bieżącym roku szkolnym Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej będzie kontynuowało udział w projekcie, które rozpocznie się szkoleniem w Warszawie w dniach 27-28 listopada 2021 roku.

Serwis informacyjny Gminy Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

MATEUSZ MORAWIECKI i PREMIER LITWY Ingridy Šimonytė w Wilnie – konferencja prasowa

tvPolska

22-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: