REKLAMA

Przedszkole w Grabownicy Starzeńskiej brało udział w Build European Solidarity Today (BEST)

POWIAT BRZOZOWSKI. Przedszkole w Grabownicy Starzeńskiej jest jedyna placówką przedszkolną w Polsce biorąca udział w tym projekcie. Koordynatorką programu jest Zofia Wojnowska. 

zdj88

Przystąpienie do projektu miało na celu pokazanie, że nawet najmłodsi obywatele Europy, czyli dzieci w wieku przedszkolnym mogą w pełni świadomie uczestniczyć w otaczającej ich społeczności i mieć wpływ na pozytywne zmiany w nim zachodzące. Mogą także rozwijać swoje poczucie empatii, tolerancji i przyjaźni.

Temat przewodni tegorocznej konferencji, w której nasze przedszkole reprezentowała Pani Bożena Tympalska, brzmiał: ,,Szkoły pełnią funkcje ośrodków solidarności i dialogu w swoich społecznościach”. Spotkanie rozpoczął wykład pod tytułem ,,W czołówce: szkoła, społeczność, edukacja i aktywizm” wygłoszony przez wieloletniego działacza edukacyjnego i nauczyciela Colma Regana.

Cel wykładu:

Celem wykładu było zmotywowanie i zainspirowanie do dalszego angażowania się w szerzenie solidarności w otaczającej społeczności. Podczas konferencji został także omówiony potencjał ośrodków edukacyjnych i młodych ludzi we wnoszeniu pozytywnej szansy do ich lokalnych społeczności, zadbania o sposoby motywowania i zachęcania do aktywności i przyczyniania się do bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa.

Uczestnicy konferencji brali udział w warsztatach metodycznych oraz mieli szansę także na wymianę doświadczeń z kolegami z sześciu europejskich państw (Polska, Francja, Chorwacja, Słowenia, Hiszpania, Włochy). Wymiana doświadczeń miała też na celu przekazanie sobie nawzajem nowych pomysłów na to, co poprawić lub zmienić podczas realizacji projektu w bieżącym roku szkolnym.

Konferencję zwieńczył występ młodej grupy teatralnej z Boliwii – Teatro Trono, która przedstawiła spektakl pod tytułem ,,Land without Evil” podejmujący problemy dziesiejszych społeczności na świecie takich jak problem nielegalnej imigracji, rasizm, nienawiść i dyskryminacja. Miał on na celu uzmysłowić, że zjednoczeni ludzie zawsze przezwyciężą wszelkie ograniczenia.

W bieżącym roku szkolnym Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej będzie kontynuowało udział w projekcie, które rozpocznie się szkoleniem w Warszawie w dniach 27-28 listopada 2021 roku.

Serwis informacyjny Gminy Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

MATEUSZ MORAWIECKI i PREMIER LITWY Ingridy Šimonytė w Wilnie – konferencja prasowa

tvPolska

22-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)