REKLAMA

Projekty domów z katalogu – pierwszy krok na drodze do własnego domu

Jeśli zastanawiacie się jak najszybciej rozpocząć budowę domu, za chwilę otrzymacie gotową odpowiedź. Gotowe projekty domów to przepis na sukces Twojej inwestycji. Dlaczego warto się zdecydować na projekt typowy i jakie są jego zalety? Przyjrzyjmy się bliżej tematyce projektów domów z katalogu.

wizualizacja-do-projektu-dom-przy-makowej-5-widok-1,322Dom przy Makowej 5 – www.galeriadomow.pl

Gotowe projekty domów, czyli jakie?

Zacznijmy od określenia, co to właściwie znaczy, że projekt domu jest gotowy? Projekty domów z katalogu, projekty domów typowych i wreszcie gotowe projekty domów to różne nazwy tego samego produktu. Dokumentacja projektu gotowego jest przygotowana w formie książkowej, jako publikacja, dlatego może zostać zakupiona przez wielu inwestorów, jako bazowy projekt podlegający adaptacji. Projekty gotowe są możliwe do kupienia tak samo jak książka w księgarni. Są skończonym dziełem autorskim zawierającym określony zestaw rysunków, obliczeń i schematów niezbędnych do wybudowania domu. Projekty katalogowe sprzedawane są w większości w 4 egzemplarzach, gdyż tyle wymagają urzędy wydające pozwolenie na budowę. Projekty gotowe – wbrew potocznej świadomości – nie są przygotowane do złożenia od razu w starostwie, czy urzędzie gminy. Każdy projekt typowy podlega adaptacji do lokalnych warunków działki i dopiero po niej staje się projektem budowlanym, czyli takim jakiego wymaga procedura.

Dostępne, różnorodne, tanie – składniki popularności

Główną zaletą projektów jest ich powszechna dostępność. W internecie znajdziemy setki portali oferujących gotowe projekty. Tak szeroki wachlarz możliwości pozwala komfortowo analizować rożne opcje, gdy wybieramy projekt domu dla siebie. Wśród tysięcy opcji łatwo dobierzemy rozwiązanie, które najbardziej będzie odpowiadać naszym wyobrażeniom o przyszłym domu. Mało tego, jeśli nawet wybrany projekt nie będzie spełniał w 100% naszych oczekiwań (zbyt mały salon, brak drugiego wyjścia na taras, czy dodatkowej toalety…) gotowe projekty domów możemy zmieniać, zgodnie z naszymi preferencjami. Sprzedawana dokumentacja zazwyczaj jest zaopatrzona w autorską zgodę na zmiany, która umożliwia przerabianie projektu w trakcie adaptacji. Takie zmiany wprowadza miejscowy architekt z uprawnieniami projektowymi.
Jednym z ważniejszych powodów dlaczego warto wybierać typowe projekty domów jest ich cena. W przypadku częstych promocji możemy nabyć projekt już za 1500 zł, a średnia cena kompletu dokumentacji waha się między 2.000 a 3.000 tys zł. To oszczędne rozwiązanie mając na względzie fakt, iż za indywidualny projekt, wykonany na zamówienie, zapłacimy w granicach 10.000-15.000 zł.

wizualizacja-do-projektu-dom-przy-alabastrowej-49-widok-1,530

Dom przy Alabastrowej 49 – www.galeriadomow.pl

Gdzie najlepiej kupić projekt domu?

Wśród ogromnej masy gotowych projektów domów dostępnych w sieci warto zrobić gruntowne rozeznanie. Najlepiej wybrać dom zaprojektowany przez autorską pracownię projektową i kupić go właśnie u producenta. Taki zakup ma swoje praktyczne strony. Otrzymujemy projekt z pierwszej ręki, mamy możliwość negocjacji ceny, gdyż producent sprzedaje swoje produkty bez marży, otrzymujemy dokumentację najszybciej (nie musi przechodzić przez ręce pośrednika) i mamy możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcia w doborze projektu. Nikt nie zna swojego dzieła lepiej, niż jego autor. Kupując projekt domu u autora mamy pewność, że nawet po zakupie, na etapie budowy możemy się skontaktować w architektem i poprosić o fachową pomoc.

Jaki projekt wybrać, by szybko zamieszkać u siebie?

Szybka budowa domu uzależniona jest w dużej mierze od wyboru dobrego projektu. Jeśli chcemy sprawnie przeprowadzić inwestycję powinniśmy wybrać dom o prostej konstrukcji, zwartej bryle. Dom tani w budowie to taki, który nie stwarza problemów na żadnym etapie budowy. Posiada regularne kształty, najlepiej by miał prosty dach dwuspadowy, lub regularny czterospadowy. Czy będzie parterowy, czy z poddaszem nie ma większego znaczenia. Budowa obu typów domów, o podobnej powierzchni, jest porównywalna. Decyzja, czy budujemy dom parterowy, czy z poddaszem powinna wynikać raczej z naszych upodobań i stylu życia, nie z kalkulacji finansowych. Taniej będzie bez garażu, taniej bez piwnicy, to oczywiste, ale wśród tysięcy projektów domów znajdziemy i takie, które posiadają garaż i są oszczędne w budowie.

wizualizacja-do-projektu-dom-przy-alabastrowej-54-widok-1,562

Dom przy Alabastrowej 54 – www.galeriadomow.pl

Projekty gotowe to pierwszy krok do szybkiej i sprawnej realizacji inwestycji. Mamy ogromne pole wyboru, otrzymujemy projekt szybko i nie tracimy czasu na czekanie. Pamiętajmy, że większość projektów typowych została już gdzieś i przez kogoś zrealizowana. To najlepszy dowód na to że kupujemy pewny i sprawdzony produkt. Ciekawe projekty domów tanich w budowie znajdziesz w autorskiej pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL na https://www.galeriadomow.pl.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

08-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: