REKLAMA

IZDEBKI: Krzysztof S. molestował seksualnie trzy swoje córki? Jest akt oskarżenia

IZDEBKI / PODKARPACIE. Ojciec dzieci z Izdebek, Krzysztof S. odpowie za molestowanie seksualne trzech swoich córek poniżej 15 roku życia. Mężczyźnie postawiono zarzuty, a akt oskarżenia trafił już do brzozowskiego sądu.

38-letni Krzysztof S. ojciec dziesięciorga dzieci z Izdebek, został oskarżony o doprowadzenie trzech swoich małoletnich córek, poniżej 15. roku życia, do tzw. innych czynności seksualnych. Zgodnie z aktem oskarżenia czynów tych miał się dopuścić w okresie od kwietnia do listopada 2018 r.

O postawieniu mężczyźnie zarzutów i skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu rejonowego w Brzozowie poinformowała PAP prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratory Okręgowej w Lublinie.

Jak podkreśliła prokurator, ojciec molestował każdą z dziewczynek co najmniej kilkakrotnie. Krzysztof S. nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w areszcie.

Co istotne, zdaniem biegłych psychiatrów oraz seksuologa, mężczyzna w chwili popełnienia tych czynów miał zdolność rozpoznania ich, jak też pokierowania swoim postępowaniem. Jego stan psychiczny pozwala na udział w procesie.

W odrębnym postępowaniu badany jest wątek dotyczący niedopełnienia obowiązków przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, a także narażenia przez to małoletnich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbku na zdrowiu.

Przypomnijmy, że szokująca sprawa rodziny z Izdebek poruszyła całą Polskę. Kiedy w listopadzie ubiegłego roku zniknął 12-latek, najstarszy z dziesięciorga dzieci małżeństwa S., nikt nie podejrzewał, że ucieczka ma drugie dno. Wówczas wyszły na jaw bieda i fatalne warunki w jakich wychowywało się rodzeństwo. Dochodziło tam do wielu patologicznych sytuacji, od nadużywania alkoholu, przez zastraszanie aż po molestowanie.

W akcję poszukiwawczą chłopca zaangażowane były wszelkie służby – łącznie kilkaset osób. Działania prowadzono dwa dni, a 12-latka odnaleziono nieopodal rodzinnego domu, w lesie.

  ZOBACZ TAKŻE:

IZDEBKI: Ojciec wykorzystywał seksualnie także inne córki? Dodatkowe zarzuty i przedłużony areszt

AKTUALIZACJA: Daniela odnaleziono w lesie, 5 km od domu (FOTO)

POSZUKIWANIA 12-LATKA: Brzozowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

Policja poszukuje 12-latka z Izdebek (ZDJĘCIA)

Prokuratura bada sprawę zaginięcia 12-latka. Drugi wątek ma podłoże seksualne

10-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: