REKLAMA

Prezent na osiemnastkę od europosłów – DiscoverEU

Od 12 czerwca osiemnastolatkowie, obywatele UE mogą starać się o uzyskanie jednego z 15 tys. biletów Interrail, dzięki którym będą mogli udać się w podróż pociągiem po całej Unii Europejskiej. Wystarczy wejść na stronę www.youdiscover.eu i wypełnić aplikację online.

– Inicjatywa #DiscoverEU Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej to świetna okazja aby nastolatkowie poznali swoich rówieśników z całego kontynentu. Zapraszam serdecznie wszystkie młode osoby do moich biur poselskich w Rzeszowie, Sanoku, Przemyślu i Tarnobrzegu, gdzie moi pracownicy chętnie pomogą w wypełnieniu aplikacji. Jak ja wkraczałam w dorosłość to o takiej podróży mogłam jedynie poczytać w książkach przygodowych. Warto aby nasza młodzież doceniła korzyści płynące z polskiego uczestnictwa w Unii Europejskiej – mówi Elżbieta Łukacijewska, członkini Komisji Transportu i Turystyki PE.

Zasady uczestnictwa w projekcie są proste – bilet może uzyskać każdy, kto do 1 lipca ukończy osiemnasty rok życia. Zgłaszać można się pojedynczo lub w grupach do 5 osób od jutra do 26 czerwca. Wystarczy wypełnić internetowy formularz i odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących przyszłorocznych eurowyborów. Następnie wylosowanych zostanie 15 tys. osób, które otrzymają darmowy bilet ważny na przejazdy pociągami i zniżki (np. na hotele czy restauracje) na terenie całej Unii Europejskiej.

– Inicjatywa #DiscoverEU to naprawdę udany prezent od Parlamentu Europejskiego dla młodzieży. Trzymam kciuki za wszystkich mieszkańców Podkarpacia, którzy wchodzą w dorosłość i mają ochotę poszerzać horyzonty – to Wasza szansa na podróż życia – podsumowuje Elżbieta Łukacijewska.

EL

materiały nadesłane

13-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
prezent-na-osiemnastke-od-europoslow-discovereu-6519