REKLAMA

Pożar drewnianego budynku. W nocy z płomieniami walczyło 6 zastępów straży (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 6 zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem drewnianego, gospodarczego budynku we Wzdowie w powiecie brzozowskim. W momencie dojazdu na miejsce pierwszego wozu, płomienie trawiły już wątłą konstrukcję. Strażacy gasili ogień i bronili sąsiedniego budynku mieszkalnego. Ostatecznie po blisko 4 godzinach walki z żywiołem, pożar ugaszono.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP we Wzdowie. Otrzymali oni zgłoszenie wczoraj (środa) o godzinie 22:44.

Do działań wyjechał GBA Star 244 w pełnej obsadzie. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy budynek gospodarczy objęty w całości ogniem. Od razu zbudowano 2 linie gaśnicze. Jedną gaszono pożar, a drugą broniono drewnianego budynku mieszkalnego (oddalonego o 12 metrów – przyp. red.). Po chwili dotarły kolejne zastępy JRG Brzozów i okoliczne OSP, które sukcesywnie włączały się do akcji – relacjonują strażacy z miejscowej OSP.

Następnie, działania strażaków polegały na dogaszeniu pożaru i rozbiórce spalonych elementów. Dokładnie sprawdzono pogorzelisko, po czym podjęto decyzję o zakończeniu akcji. Ostatni zastęp wrócił do bazy o 1:30.

W pożarze nikt nie ucierpiał.

SIŚ:

JRG Brzozów- GCBA Star-Man, GBARt Renault
OSP Wzdów- GBA Star 244
OSP KSRG Jasionów- GBA Star 244
OSP KSRG Trześniów- GBA Star 244
OSP Turze Pole- GBA Star 244

źródło: Red., OSP Wzdów

foto: OSP Wzdów

05-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
pozar-drewnianego-budynku-w-nocy-z-plomieniami-walczylo-6-zastepow-strazy-zdjecia-00e7ts