REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Kolejni pijani kierowcy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Przez dwa dni brzozowscy funkcjonariusze, prowadzili działania zmierzające do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas trwania akcji „Trzeźwość”, na drogach powiatu brzozowskiego skontrolowali 1053 kierujących, z pośród których, dwóch zdecydowało się wsiąść za kierownicę samochodu pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

W sobotę i niedzielę, brzozowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”, które były skoordynowane na terenie całego Podkarpacia. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, prowadzili działania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie powiatu brzozowskiego. Przez dwa dni skontrolowali 1053 kierujących ujawniając przy tym dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Obaj kierujący zostali zatrzymani w sobotni poranek.

Pierwszy z nich to 54-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierował peugeotem mając w organizmie niespełna 0,5 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna odpowie za wykroczenie polegające na kierowaniu w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi kara aresztu i grzywna nie mniejsza niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów, który może obowiązywać do lat 3.

Drugim kierującym był 31-letni mężczyzna, również mieszkaniec naszego powiatu, który kierował swoim audi. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. W jego przypadku odpowie on przed sądem za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo usankcjonowane karą pozbawienia wolności do lat 3, nałożeniem wysokiej kary grzywny oraz orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdu na okres nie krótszy niż 3 lata ale nie dłuży niż 15 lat.

źródło: KPP Brzozów

 

23-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: