REKLAMA

Marcin Tarabuła z 90% poparciem w gminie Domaradz

DOMARADZ / PODKARPACIE. Po pierwszej turze wyborów w Domaradzu na polu bitwy pozostało dwóch kandydatów – Jan Kędra, wójt urzędujący w kadencji 2018 – 2024 oraz Marcin Tarabuła, 36-letni adwokat niezwiązany dotychczas z samorządem i polityką. Na dwa dni po ogłoszeniu wyników wyborów pierwszej tury, dotychczas urzędujący wójt wycofał się z ubiegania o tytuł wójta gminy Domaradz. Głosowanie w drugiej turze dobyło się zatem na zasadach plebiscytu, gdzie wyborcy głosowali TAK lub NIE, stawiając krzyżyk pod tylko jednym nazwiskiem. Marcin Tarabuła w plebiscycie uzyskał blisko 90% poparcia.

 

Jak wskazywał wójt-elekt Marcin Tarabuła przed głosowaniem w II turze wyborów, wynik plebiscytu wcale nie był przesądzony. Jak mówił wówczas w rozmowie z naszym portalem, nie prowadził on intensywnej kampanii wyborczej. Skupiał się na rozmowach z mieszkańcami oraz na sprawach ważnych i merytorycznych rozmowach.

– Trzeba zaznaczyć jedną rzecz – wczorajszy wynik to zwycięstwo demokracji. Mieszkańcy gminy Domaradz stwierdzili, że we własnych rękach będą trzymać decyzję o wyborze kandydata na wójta, nie pozostawiając tej decyzji radzie gminy, czy też władzy centralnej. Postanowili, że sami wezmą sprawy w swoje ręce – komentuje wójt-elekt Marcin Tarabuła.

W związku z rezygnacją z udziału w drugiej turze wójta Jana Kędry, który z dniem 30 kwietnia kończy swoją kadencję, w gminie Domaradz miało miejsce nie głosowanie na kandydatów, a plebiscyt poparcia, który polegał na oddaniu głosu TAK lub NIE przy nazwisku Marcina Tarabuły. W głosowaniu udział wzięło 1930 osób, z czego blisko 90% głosujących opowiedziało się za wyborem kandydata na urząd wójta gminy.

– Wynik imponujący, jednak zazwyczaj w plebiscytach poparcia tak to wygląda. Zdecydowana większość głosujących, który przystąpili do głosowania, a było ich nie mało, oddała głos na tak – informuje Tarabuła.

Najniższa frekwencja w niedzielnym głosowaniu odnotowana została w Domu Strażaka w Domaradzu (Poręby), gdzie do głosowania przystąpiło 215 osób, co stanowiło 31,63%. Największą frekwencją pochwalić się mogła obwodowa komisja wyborcza nr 2 zlokalizowana z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Domaradzu. Tam frekwencja wyniosła 49,85% (656 głosów).

Zapytany o najbliższą przyszłość wójt-elekt, odpowiada:
– Czekamy jeszcze na ostatnią sesję tej kadencji. Jestem przekonany, że ustępujący wójt będzie się chciał odpowiednio pożegnać z radą gminy oraz pracownikami urzędu. Kolejno czekamy na ukonstytuowanie się wójta oraz rady gminy podczas sesji inauguracyjnej – informuje Marcin Tarabuła. – Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, którzy pojawili się na wyborach zarówno w I jak i w II turze. Nie mówię tylko o moich wyborcach, ponieważ ważny jest każdy oddany głos. Ważne jest, że ludziom się chciało, wczoraj przy tak niesprzyjającej pogodzie, uczcić święto demokracji. Dziękuję za wszystkie głosy poparcia, ale również za te głosy oddane na NIE, ponieważ każda konstruktywna krytyka jest mile widziana. Postaram się dołożyć wszelkich starań, aby zmienić zdanie nieprzekonanych do mojej osoby – deklaruje.

 

Red.

 

22-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: