REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Duże zainteresowanie świadczeniami w ramach tarczy antykryzysowej

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie jest zainteresowanie świadczeniami realizowanymi w ramach tarczy antykryzysowej w powiecie brzozwskim. Ich rozdysponowaniem zajmuje się Powiatowy Urząd Pracy w Brzozowie.

– Zainteresowanie świadczeniami w ramach tarczy antykryzysowej jest duże. Nasz urząd prowadzi nabór wniosków na wszystkie formy w sposób ciągły – czytamy w odpowiedzi przygotowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzozowie.

W ramach tarczy antykryzysowej wypłacono środki na ponad 10 mln zł.

Najwięcej wniosków zostało złożonych o pożyczkę ze środków Funduszu Pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. Chodzi o kwotę 5 tysięcy złotych. Pożyczka może zostać umożona, jeżeli działalność gospodarcza zostanie utrzymana przez 3 miesiące od otrzymania wsparcia. Takich wniosków do PUP w Brzozowie wpłynęło na chwilę obecną 1648. Łącznie wypłacono 8 mln 240 tys. zł.

121 wniosków wpłynęło o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych. Tu mówimy o łacznej kwocie wsparcia 642 tys. 960 zł.

Z kolei o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, wpłynęło do tej pory 110 wniosków. Co przełożyło sie na kwotę 1 mln 398 tys. 158 zł.

– Wypłaty są realizowane do tygodnia po wpłynięciu kompletnego wniosku – podekreśla urząd.

pup-brzozow-tarcza

A jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy, jeżeli chodzi o stopę bezrobocia?

Na to pytanie tak definitywnie będziemy zapewne mogli odpowiedzieć za kilka miesięcy. Jak na razie sytuacja jest stabilna. Z danych przekazanych nam przez PUP w Brzozowie wynika, że jest zarejestrowanych 4431 osoby bezrobotne. W marcu 2020 zarejestowano 310 osób, a w kwietniu 294.

Stopa bezrobocia w marcu 2020 wynosiła 15,2%. W analogicznym okresie ubiegłego roku była 0,1% niższa.

19-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)