REKLAMA

Funkcjonariusze SW wsparli brzozowski szpital

Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga wsparli Szpital Specjalistyczny w Brzozowie.

Służba Więzienna nie pozostaje obojętna na sytuację związaną z epidemią choroby COVID-19 w kraju. W związku z akcją #Resort Sprawiedliwości Pomaga, zainicjowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości, funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu przyłączli się w swoich działaniach do tej szlachetnej inicjatywy. W ramach zorganizowanej spontanicznie zbiórki zebrali kwotę 2.000 złotych, która została przekazana na ręce pana dyrektora szpitala w Brzozowie Tomasza Kondraciuka. Kwota ta ma zasilić budżet przeznaczony na zakup respiratora, pomocnego w walce z chorobą COVID-19. Do naszej ideii niesienia pomocy i wsparcia miejscowych instytucji w tych trudnych czasach pandemii, dołączyła grupa pod nazwą: ” Fajne babeczki szyją maseczki”. Grupa ta już od wielu miesięcy na terenie Podkarpacia szyje maseczki z pozyskanych materiałów i dostracza je do podkarpackich szpitali, urzędów i instytucji. Panie z ofiarowanych przez funkcjonariuszy materiałów uszyły maseczki, które rownież trafiły do brzozowskiego szpitala.

14-179583

Z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Łupkowie ppłk Jan Sudyk przekazał na ręce dyrekcji szpitala przekaz pieniężny z datków zebranych wśród funkcjonariuszy Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu. W spotkaniu (13 bm.) tym uczestniczyła również pani Józefa Winnicka-Sawczuk- radna powiatu krośnieńskiego, która również wspiera grupę kobiet szyjących maseczki na Podkarpaciu oraz jedna z koordynatorek tej grupy.

Funkcjonariusze Służby Więziennej kolejny raz udowodnili, iż w sytuacjach trudnych i kryzysowych można na nich liczyć. Cieszymy się, że w tak trudnym dla wszystkich okresie, mogliśmy okazać wsparcie i służyć pomocą tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

tekst: kpt. Katarzyna Bolek
zdjęcie: plut. Piotr Łątka

19-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)