REKLAMA

Potrącenie 15 i 16-latka. Za kierownicą siedział poseł (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W niedzielę 28 października w Zmiennicy doszło do wypadku. Kierujący Oplem Insignią potrącił dwóch chłopców – 15 i 16-latka. 3 osoby trafiły do szpitala.

Jak informuje policja do zdarzenia doszło w Zmiennicy w powiecie brzozowskim na nieoświetlonym odcinku drogi około godziny 20.00.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem Insignią stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, jednocześnie potrącając rowerzystów na poboczu. Trzech chłopców w wieku 15 i 16 lat przemieszczało się prawą stroną jezdni w kierunku Brzozowa. Wszyscy trzej prowadzili rowery. 15-latek i jeden z 16-latków zostali potrąceni przez kierowcę opla. Drugiemu 16-latkowi nic się nie stało.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił kierujący oraz dwóch nastolatków. Na miejscu nie przebadano kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie z uwagi na jego obrażenia. Zrobiono to w szpitalu w możliwie najszybszym momencie. Mężczyzna był trzeźwy – informuje starszy aspirant Monika Dereń, rzecznik prasowy brzozowskiej policji.

Jak się okazało kierującym oplem był Piotr Babinetz, poseł PiS z Krosna.

Obrażenia parlamentarzysty są dosyć poważne, dlatego nadal przebywa on w szpitalu. Natomiast dwóch nastolatków doznało lżejszych obrażeń i wróciło do swoich domów.

W sprawie wypadku stanowisko zajął rzecznik prasowy podkarpackich struktur PiS, Marcin Fijołek:

Informujemy, że w ubiegłą niedzielę miał miejsce wypadek drogowy, w którym jednym z poszkodowanych był Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babinetz, który w trakcie zdarzenia odniósł poważne obrażenia i obecnie jest hospitalizowany. Parlamentarzysta był trzeźwy, co zostało potwierdzone badaniem przeprowadzonym w szpitalu, które nie wykazało obecności alkoholu. Uważamy przy tym, że sposób narracji i insynuacje, które pojawiły się w niektórych serwisach informacyjnych dotyczących okoliczności zdarzenia, naruszają dobre imię Posła. W tej chwili naszym priorytetem i przedmiotem szczególnej uwagi jest otoczenie opieką oraz modlitwą osób poszkodowanych w wypadku oraz ich rodzin.

   

foto: OSP Zmiennica/fb

29-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)