REKLAMA

Pijany śmiertelnie potracił nastolatkę. Został aresztowany na trzy miesiące. ZDJĘCIA SAMOCHODU

PORAŻ / PODKARPACIE. 40-letni Tomasz T., który w sobotni wieczór potrącił dwie nastolatki, trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tego środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Przypomnijmy, że już w niedzielę, mieszkaniec powiatu leskiego usłyszał trzy zarzuty. Publikujemy zdjęcia samochodu, który wjechał w dziewczynki.

ZDJĘCIA SAMOCHODU, KTÓRY WJECHAŁ W NASTOLATKI

foto (3): archiwum KPP Sanok

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór na ul. Karpackiej w Porażu. Jak przekazywała sanocka policja, kierujący audi, jadąc drogą powiatową w kierunku Zagórza prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie potrącił dwie idące 14-letnie mieszkanki Poraża. Mężczyzna wjechał do rowu, a następnie pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia, uciekając w kierunku lasu. Został zatrzymany przez policjantów. To 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego Tomasz T. Pobrano mu krew do badań, sprawdzono stan trzeźwości. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Jedna z potrąconych dziewczynek, pomimo podjętej reanimacji zmarła. Druga jest hospitalizowana w Rzeszowie. Jak udało nam się wczoraj ustalić, jej stan jest ciężki, ale stabilny.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Sanoku rozpatrzył wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec kierowcy tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – informuje Kamil Gościński, prokurator w Prokuraturze Rejonowej w Sanoku.

Ze względu na dobro śledztwa nie są podawane szczegółowe informacje dotyczące choćby aktualnego stanu zdrowia nastolatki, która przebywa w rzeszowskim szpitalu. Na razie nie dowiemy się też, czy kierowca przyznał się do winy.

Wiemy natomiast, że postawiono mu trzy zarzuty, dotyczące spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy poszkodowanym i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W świetle postawionych zarzutów, najsurowsza kara, jaka może spotkać kierowcę audi to 12 lat pozbawienia wolności.

Do sprawy wrócimy.

CZYTAJ WIĘCEJ: PORAŻ: Kierowcy, który śmiertelnie potrącił nastolatkę grozi 12 lat więzienia AKTUALIZACJA/ PORAŻ: Nie żyje 14-latka potrącona przez samochód! (ZDJĘCIA) Mężczyzna, który potrącił nastolatki był pod wpływem alkoholu

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: