REKLAMA

Podkarpaccy pogranicznicy „pompują” dla chorych dzieci! (WIDEO)

|

Podkarpaccy pogranicznicy „pompują” dla chorych dzieci! (WIDEO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podjęli wyzwanie rzucone przez Podkarpacką Policję oraz Żandarmerię Wojskową z Mińska Mazowieckiego. Wszystko w ramach charytatywnej akcji pomocy dzieciom chorym na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

14-181711
Foto: BiOSG

Akcja pod nazwą #GaszynChallenge została zainicjowana spontanicznie przez strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie). Zasady są proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 złotych na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 złotych. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej został nominowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińska Mazowieckiego. Strażnicy graniczni chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy oraz akcję „pompowania dla Wojtusia”.

Inicjatywa z udziałem wielu służb i instytucji z siłą śnieżnej kuli rozlała się na całą Polskę. Dzięki temu udało się zebrać środki na pomoc Wojtusiowi i zwrócić uwagę na dramatyczną sytuacji osób chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jednak #GaszynChallenge nie zwalnia, teraz zbierane są pieniądze na rzecz innych chorych dzieci.

Do udziału w akcji Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej nominował: Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz Krajową Administrację Skarbową z Podkarpacia.

Źródło: BiOSG

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)