REKLAMA

Populacja niedźwiedzia brunatnego rośnie. APEL DO MIESZKAŃCÓW!

PODKARPACIE. W związku z sukcesywnym zwiększaniem się populacji niedźwiedzia brunatnego w regionie coraz częściej widywane są one również na terenie Nadleśnictwa Brzozów. Nierzadko spotykane są tropy tych zwierząt w paśmie Gór Słonnych – a więc w okolicach Tyrawy Wołoskiej, Siemuszowej, Hołuczkowa, czy Krecowa. Zdarzają się też spotkania tych zwierząt z pracownikami lasów oraz myśliwymi.

Podobnie było i tym razem – kilka tygodni temu podczas prac leśnych na składzie drewna w miejscowości Rakowa zaciekawiony niedźwiedź obserwował załadunek drewna na samochód ciężarowy.

W przeciągu kilku ostatnich dni, również i dzisiaj, tj. 13 listopada br. Leśniczy Leśnictwa Liszna Marek Wilk natknął się na świeże tropy niedźwiedzia na składzie drewna nieopodal drogi powiatowej biegnącej do Lisznej.

Jest to obszar leśny bezpośrednio sąsiadujący z Miastem Sanok, z którego korzystają okoliczni mieszkańcy w celach turystyczno-wypoczynkowych.

Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie; należy unikać sytuacji zaskoczenia podczas spotkania z niedźwiedziami, nie należy gwałtownie reagować podczas bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem.

grizzly-bear-2788680_960_720

zdjęcie poglądowe

Grzegorz Dziuba

Nadleśnictwo Brzozów

13-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: