REKLAMA

Populacja niedźwiedzia brunatnego rośnie. APEL DO MIESZKAŃCÓW!

PODKARPACIE. W związku z sukcesywnym zwiększaniem się populacji niedźwiedzia brunatnego w regionie coraz częściej widywane są one również na terenie Nadleśnictwa Brzozów. Nierzadko spotykane są tropy tych zwierząt w paśmie Gór Słonnych – a więc w okolicach Tyrawy Wołoskiej, Siemuszowej, Hołuczkowa, czy Krecowa. Zdarzają się też spotkania tych zwierząt z pracownikami lasów oraz myśliwymi.

Podobnie było i tym razem – kilka tygodni temu podczas prac leśnych na składzie drewna w miejscowości Rakowa zaciekawiony niedźwiedź obserwował załadunek drewna na samochód ciężarowy.

W przeciągu kilku ostatnich dni, również i dzisiaj, tj. 13 listopada br. Leśniczy Leśnictwa Liszna Marek Wilk natknął się na świeże tropy niedźwiedzia na składzie drewna nieopodal drogi powiatowej biegnącej do Lisznej.

Jest to obszar leśny bezpośrednio sąsiadujący z Miastem Sanok, z którego korzystają okoliczni mieszkańcy w celach turystyczno-wypoczynkowych.

Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie; należy unikać sytuacji zaskoczenia podczas spotkania z niedźwiedziami, nie należy gwałtownie reagować podczas bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem.

grizzly-bear-2788680_960_720

zdjęcie poglądowe

Grzegorz Dziuba

Nadleśnictwo Brzozów

13-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
populacja-niedzwiedzia-brunatnego-rosnie-apel-do-mieszkancow-00e5js