REKLAMA

Policjantka czytała bajki przedszkolakom (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci włączyli się w „I brzozowskie czytanie dzieciom”. Przedszkolaki z Brzozowa z zaciekawieniem wysłuchały bajek przeczytanych przez przedstawicieli służb mundurowych. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły również w konkursie literackim. Ten dzień z pewnością zapamiętają na długo.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzozowie odbyło się „I brzozowskie czytanie dzieciom”. Zaproszeni zostali do niego brzozowscy policjanci i inne służby mundurowe. Rozpoczynając od godz. 10 zaproszeni goście odczytywali bajki dla dzieci z brzozowskich przedszkoli. Trzy z nich odczytała dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie sierż. szt. Agnieszka Drozd. Po każdej odczytanej bajce lektorzy zadawali słuchaczom pytania, które miały sprawdzić to, z jaką uwagą dzieci słuchały czytanych bajek.

Na zakończenie odbył się literacki konkurs. Z „magicznej skrzyni” losowane były zagadki dotyczące postaci z bajek, na które przedszkolaki odpowiadały z wielką aktywnością.

Inicjatorem, a zarazem organizatorem tego przedsięwzięcia, była Agata Bogusz – kierownik oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i wyrabianie w nich postawy czytelniczej. Takie akcje kształcą u najmłodszych umiejętność słuchania czytanego tekstu. Dzięki temu spotkaniu dzieci zapoznały się również bliżej z pracą służb mundurowych. Ten dzień był dla nich pełen niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

KPP Brzozów


05-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)