REKLAMA

Policjantka czytała bajki przedszkolakom (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci włączyli się w „I brzozowskie czytanie dzieciom”. Przedszkolaki z Brzozowa z zaciekawieniem wysłuchały bajek przeczytanych przez przedstawicieli służb mundurowych. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły również w konkursie literackim. Ten dzień z pewnością zapamiętają na długo.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzozowie odbyło się „I brzozowskie czytanie dzieciom”. Zaproszeni zostali do niego brzozowscy policjanci i inne służby mundurowe. Rozpoczynając od godz. 10 zaproszeni goście odczytywali bajki dla dzieci z brzozowskich przedszkoli. Trzy z nich odczytała dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie sierż. szt. Agnieszka Drozd. Po każdej odczytanej bajce lektorzy zadawali słuchaczom pytania, które miały sprawdzić to, z jaką uwagą dzieci słuchały czytanych bajek.

Na zakończenie odbył się literacki konkurs. Z „magicznej skrzyni” losowane były zagadki dotyczące postaci z bajek, na które przedszkolaki odpowiadały z wielką aktywnością.

Inicjatorem, a zarazem organizatorem tego przedsięwzięcia, była Agata Bogusz – kierownik oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i wyrabianie w nich postawy czytelniczej. Takie akcje kształcą u najmłodszych umiejętność słuchania czytanego tekstu. Dzięki temu spotkaniu dzieci zapoznały się również bliżej z pracą służb mundurowych. Ten dzień był dla nich pełen niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

KPP Brzozów


05-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: