REKLAMA

Policjanci uratowali kobietę z urazem głowy. Groziło jej wychłodzenie!

ZAGÓRZ/ SANOK/ PODKARPACIE. Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. Niejednokrotnie szybkie i skuteczne działania pozwalają zapobiec tragedii. W miniony piątek, policjanci pomogli kobiecie, która na poboczu drogi w Zagórzu, leżała twarzą w śniegu i mężczyźnie leżącemu na chodniku w Sanoku. 55-latka i 44-latek trafili do szpitala.

Tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, najczęściej jako pierwsi docierają funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego. Tak też było w miniony piątek, kiedy przed godziną 23, dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która wyszła z domu i ze względu na stan zdrowia mogła znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu. Natychmiast podjęto czynności mające na celu jej odnalezienie.

Kilkanaście minut po zgłoszeniu, policyjny patrol w trakcie jazdy w miejscowości Zagórz, zauważył leżąca na poboczu, twarzą w śniegu kobietę. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz, pobiegli do kobiety i udzielili jej pierwszej pomocy. Policjanci odwrócili kobietę na bok, ułożyli w pozycji bezpiecznej, umożliwiając jej oddychanie. Poszkodowana posiadała uraz głowy, który prawdopodobnie powstał podczas upadku, była przemoczona i wyziębiona. Z uwagi na niską temperaturę policjanci zabrali ją do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia.

Policjanci ustalili, że to 55-letnia mieszkanka powiatu sanockiego, której dotyczyło zgłoszenie. Po dotarciu karetki pogotowia kobieta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala.

To nie jedyna interwencja podejmowana tego dnia, przez patrol w tym składzie, podczas której dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się zapobiec tragedii. To doświadczeni policjanci, którzy w różnych, podobnych sytuacjach, pomagają innym. Około godziny 22, funkcjonariusze podczas patrolowania Sanoka, zauważyli leżącego na chodniku, wyziębionego mężczyznę. Policjanci udzielili mu pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. 44-latek został przewieziony do szpitala.

Końcem listopada funkcjonariusze pomogli 72-letniej kobiecie, której groziło wychłodzenie. Policjanci wyważyli drzwi i weszli do budynku, w którym znajdowała się osłabiona i potrzebująca pomocy seniorka. Mieszkanka gminy Zagórz, trafiła do szpitala.

KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

tvPolska

Prezydent RAFAŁ PIECH ujawnia: Czy zgodzimy się na PRZYMUS i segregacja ❓ SZOKUJĄCE dane w Polsce ❗

13-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)