REKLAMA

Policjanci sprawdzają osoby w kwarantannie. Komunikaty z radiowozów (VIDEO)

|

Policjanci sprawdzają osoby w kwarantannie. Komunikaty z radiowozów (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kontrola miejsc grupowania się osób, informowanie i ostrzeganie mieszkańców w związku z epidemią koronawirusa, kontrola osób objętych kwarantanną – to obecnie główne zadania funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Jeśli nie musisz wychodzić, zostań w domu! Tylko dzięki rozsądnej postawie i stosowaniu się do obowiązujących przepisów, jesteśmy w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Policja apeluje o rozsądek i stosowanie się do zakazów.

W ostatnim czasie na terenie powiatu brzozowskiego, kilka razy w ciągu dnia można usłyszeć policyjne komunikaty, które są nadawane z radiowozów. Informują one o obowiązującym stanie epidemii i konieczności pozostawania w swoich domach, przez wzgląd na bezpieczeństwo swoje i bliskich, unikanie kontaktu z innymi osobami oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu. Ponadto policjanci ostrzegają, że osoby, które nie stosują się do zakazów, narażają się na wysoką grzywnę. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, funkcjonariusze będą stanowczo reagować i kierować wnioski do sądu o ukaranie.

Dodatkowo podczas codziennej służby funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogłoby dochodzić do grupowania się osób, a także sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad, a tym samym nie narażają życia i zdrowia innych.

Od 1 kwietnia obowiązują nowe restrykcje. Więcej przeczytasz tutaj. Te ograniczenia mają na celu zminimalizować zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniającej się epidemii.

Policja apeluje o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że tylko od nas samych zależy to, na jaką skalę pozwolimy rozprzestrzenić się wirusowi. Zadbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zostańmy w domu!

źródło: KPP Brzozów

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)