REKLAMA

8 nowych zakażeń na Podkarpaciu. AKTUALNA MAPA

SANOK / PODKARPACIE. Podano informację o kolejnych zakażeniach koronawirusem w całej Polsce i na Podkarpaciu. W naszym regionie odnotowano 8 nowych zachorowań. Publikujemy aktualna mapę z podziałem na powiaty.

Komunikat z 3 kwietnia 2020r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący osób sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV 2 na terenie województwa podkarpackiego

Stan na 3 kwietnia 2020r. godzina 10.00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2943 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Nowe potwierdzone 8 przypadków to: – starsza kobieta z powiatu przeworskiego, – starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, – młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, – starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, – młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego. Wszystkie osoby znajdują się w ścisłej kwarantannie.

W statystyce Ministra Zdrowia uwzględnione są również 2 przypadki wykazane w raporcie w dniu wczorajszym (2 kwietnia 2020 o godzinie 10.00).

– młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego (ścisła kwarantanna)

– kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego (hospitalizowana).

dr Adam Sidor Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PODKARPACIE STAN NA 3.04.2020, godzina: 10:00

O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 203 nowych przypadkach w całej Polsce.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego:

2.04.2020 (15:00)

Dane: WSSE w Rzeszowie

grafika poglądowa

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: