REKLAMA

8 nowych zakażeń na Podkarpaciu. AKTUALNA MAPA

SANOK / PODKARPACIE. Podano informację o kolejnych zakażeniach koronawirusem w całej Polsce i na Podkarpaciu. W naszym regionie odnotowano 8 nowych zachorowań. Publikujemy aktualna mapę z podziałem na powiaty.

Komunikat z 3 kwietnia 2020r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący osób sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV 2 na terenie województwa podkarpackiego

Stan na 3 kwietnia 2020r. godzina 10.00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2943 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Nowe potwierdzone 8 przypadków to: – starsza kobieta z powiatu przeworskiego, – starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, – młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, – starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, – młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego. Wszystkie osoby znajdują się w ścisłej kwarantannie.

W statystyce Ministra Zdrowia uwzględnione są również 2 przypadki wykazane w raporcie w dniu wczorajszym (2 kwietnia 2020 o godzinie 10.00).

– młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego (ścisła kwarantanna)

– kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego (hospitalizowana).

dr Adam Sidor Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PODKARPACIE STAN NA 3.04.2020, godzina: 10:00

O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 203 nowych przypadkach w całej Polsce.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego:

2.04.2020 (15:00)

Dane: WSSE w Rzeszowie

grafika poglądowa

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)