REKLAMA

Policja o wypadku masowym w Grabownicy. Jest wstępna przyczyna! (NOWE INFORMACJE)

|

Policja o wypadku masowym w Grabownicy. Jest wstępna przyczyna! (NOWE INFORMACJE)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W Grabownicy Starzeńskiej w powiecie brzozowskim, autobus wycieczkowy podczas jazdy, najprawdopodobniej uległ awarii, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu, a następnie uderzył w słup energetyczny. Autokarem podróżowało 45 pasażerów i 2 kierowców. 7 poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie zagrażały ich życiu. Na chwilę obecną, jedna osoba przebywa w placówce medycznej.

Wczoraj około godz. 16.30, policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem autokaru wycieczkowego, do jakiego doszło w miejscowości Grabownica Starzeńska, na drodze wojewódzkiej nr 835. Oficer dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów ruchu drogowego, którzy we wstępnej fazie akcji ratunkowej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wspólnie ze służbą medyczną, strażakami, udzielali pomocy osobom poszkodowanym oraz organizowali objazdy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że autobus wycieczkowy jadący z wielkopolskiego Gostynia, w trakcie jazdy najprawdopodobniej uległ awarii, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w słup energetyczny. W zdarzeniu tym nie brały udziału inne pojazdy.

Autobusem podróżowało 45 pasażerów oraz dwóch kierowców. W chwili zdarzenia pojazd prowadził 64-latek. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.

W tym wypadku rannych zostało 7 osób – cztery kobiety w wieku od 35 do 60 lat, dwoje nastolatków w wieku 13 i 16 lat oraz 50-letni kierowca. Poszkodowani trafili na badania do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Po udzielonej im pomocy, sześć osób opuściło szpital, na obserwacji pozostała jedna osoba.

Osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do budynku OSP w Grabownicy Starzeńskiej, a następnie do Leska.

Na miejscu pracowali policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 835 przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy.

3foto: KPP Brzozów

źródło: KPP Brzozów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRABOWNICA. Wypadek autobusu. 7 osób rannych. Fala pomocy dla podróżujących! (ZDJĘCIA)

foto: OSP KSRG Grabownica Starzeńska – Fb

Wypadek masowy w Grabownicy! 47 osób w rozbitym autobusie (NOWE ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: