REKLAMA

GRABOWNICA. Wypadek autobusu. 7 osób rannych. Fala pomocy dla podróżujących! (ZDJĘCIA)

|

GRABOWNICA. Wypadek autobusu. 7 osób rannych. Fala pomocy dla podróżujących! (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W piątek po południu w Grabownicy Starzeńskiej doszło do wypadku masowego, w którym autobus rozbił się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowało 45 pasażerów i 2 kierowców. Od pierwszych chwil po otrzymaniu wiadomości o wypadku, ruszyła zakrojona na olbrzymią skalę akcja ratunkowa oraz fala pomocy dla wszystkich podróżujących. Pomagało łącznie ponad 100 osób, przedstawiciele wielu służb oraz ochotnicy i mieszkańcy gminy oraz powiatu. Brawo!

O zdarzeniu informowaliśmy na bieżąco tutaj:

Wypadek autokaru! Służby w akcji! DROGA ZABLOKOWANA!

Wypadek masowy w Grabownicy! 47 osób w rozbitym autobusie (NOWE ZDJĘCIA)

Do fatalnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj około godziny 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 835 w Grabownicy Starzeńskiej.

Autobus przewożący 45 pasażerów i 2 kierowców wypadł z drogi, uderzył w słup, po czym z impetem wjechał do rowu.

7 podróżujących doznało obrażeń w tym dwoje nastolatków. Wszyscy trafili do pobliskich szpitali. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR z Sanoka.

W akcji ratunkowej wzięło udział łącznie 17 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu brzozowskiego, sanockiego i krośnieńskiego. Podróżnym pomocy udzielało kilka zespołów ratownictwa medycznego i załoga LPR. W miejscu wypadku pracowało kilkunastu policjantów.

W sumie, na miejscu pracowało blisko 100 przedstawicieli służb ratunkowych, wielu ochotników, także młodzi mieszkańcy okolicy, którzy byli chętni do każdej potrzebnej pomocy.

Od pierwszych chwil po otrzymaniu informacji o wypadku masowym, ruszyła fala pomocy dla osób, które znajdowały się w autobusie. Oprócz udzielenia pilnej pomocy medycznej, wszystkim zapewniono transport do pobliskiego Domu Strażaka w Grabownnicy Starzeńskiej, posiłek, ciepłe napoje i co ważne wsparcie psychologiczne. 45-osobowa grupa podróżowała w Bieszczady.

Nasze działania polegały miedzy innymi na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz przyjęciu ok. czterdziestu uczestników wypadku w Domu Strażaka w Grabownicy Starzeńskiej, gdzie podróżni dostali ciepłe napoje, oraz została im zapewniona pomoc medyczna i wsparcie psychologiczne przez Ratowników Medycznych z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Działania trwały osiem godzin – relacjonują w mediach społecznościowych strażacy z OSP KSRG Grabownica Starzeńska.

Służbom ratunkowym należą się ogromne brawa za postawę i poświęcenie. Odpowiedzialnie zachowywali się również świadkowie wypadku, którzy mimo codziennych obowiązków, przez kilka godzin czekali, aby pomóc w ustaleniu przyczyn zdarzenia.

Do momentu wyciągnięcia autobusu z rowu, droga wojewódzka była całkowicie zablokowana.

Do sprawy wypadku masowego w Grabownicy Starzeńskiej będziemy wracać w kolejnych dniach. Zbierzemy informacje dotyczące przede wszystkim stanu zdrowia poszkodowanych oraz przyczyn wypadku.

1

źródło: Red., OSP KSRG Grabownica Starzeńska – Fb

foto galeria nagłówek: OSP KSRG Grabownica Starzeńska – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wypadek masowy w Grabownicy! 47 osób w rozbitym autobusie (NOWE ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: