REKLAMA

Podziękowania dla prowadzących Rodzinny Dom Dziecka w Brzozowie (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Brzozowie Henrykiem Kozikiem złożyli serdeczne podziękowania Józefowi i Henryce Hałkom, wieloletnim prowadzącym Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą typu Rodzinnego w Brzozowie.

front_10

Ich pełna kompetencji i oddania praca zawsze miała wyjątkowy charakter. Wyróżniała się nie tylko obowiązkowością, ale wręcz poświęceniem idei, której się podjęli. To dzięki ich zaangażowaniu misja placówki wypełniana była z sercem, a przyczyniła się do tego nie tylko wiedza i doświadczenie, ale przede wszystkim troska o losy drugiego człowieka.

Wręczając pamiątkowy grawerton podkreślili, że państwo Hałkowie dołożyli wszelkich starań, by kierowana przez nich placówka była miejscem, które promieniuje życzliwością, zaś dzieci, które dotknął los, znalazły w niej bezpieczny azyl, ciepło i spokój. Przekazali też wyrazy uznania oraz życzenia wielu lat w zdrowiu, niegasnącej pogody ducha i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Józef i Henryka Hałkowie Rodzinny Dom Dziecka w Brzozowie prowadzili od 1 listopada 1995 roku. Początkowo siedziba placówki znajdowała się w Chyrowej. W sierpniu 1998 roku przenieśli się do budynku ówczesnego Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie. Został on wyremontowany i przystosowany do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka, który następnie został przekształcony w Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą typu rodzinnego w Brzozowie.

Od początku funkcjonowania w Rodzinnym Domu Dziecka w Brzozowie zostało umieszczonych dwadzieścioro dzieci. Usamodzielniło się szesnastu wychowanków. Jedno dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej, dwoje w domach pomocy społecznej, zaś jedno w domu dziecka. Troje podopiecznych uzyskało wykształcenie zasadnicze, dziesięcioro ukończyło średnie szkoły, natomiast troje zdobyło wyższe wykształcenie.

Serwis informacyjny Powiatu Brzozowskiego


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

E*pidemia to nie wynalazek XXI wieku! POMOC PRAWNA dla funkcjonariuszy na granicy!

tvPolska

 

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)