REKLAMA

Pijany motocyklista uciekał przed policjantami. Miał blisko 2 promile

SANOK / PODKARPACIE. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierującemu motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. 48-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W minioną sobotę, po godzinie 1, policjanci patrolując ulicę Jagiellońską w Sanoku, zauważyli motocykl, którego kierujący na widok radiowozu skręcił w boczną ulice, a następnie nie stosując się do znaku zakazu wjazdu, wjechał w kolejną drogę.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Pomimo włączonych świateł błyskowych i sygnałów w radiowozie oraz znaków dawanych do zatrzymania się, motocyklista nie reagował i kontynuował jazdę. W pewnym momencie mężczyzna porzucił pojazd i próbował uciec pieszo. Został jednak zatrzymany przez mundurowych.

Kierującym motocyklem okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Jego pojazd został zabezpieczony.

48-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci ustalili także, że mężczyzna był wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sanok

24-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)