REKLAMA

Pijany kierowca zatrzymany. Pojazd bez aktualnych badań technicznych!

POWIAT SANOCKI / POWIAT BRZOZOWSKI. To, że policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, udowodnił funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego sanockiej Policji. Dzięki jego reakcji, odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości nie uniknie 47-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Konieczność podjęcia interwencji czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie. Tak też było wczoraj przed godziną 23 w miejscowości Strachocina, kiedy to funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, wracając po służbie, zwrócił uwagę na volkswagena. Zachowanie mężczyzny kierującego samochodem wskazywało, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu.

Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwał patrol. Przypuszczenia funkcjonariusza co do stanu trzeźwości kierującego volkswagenem potwierdziły się. Okazało się, że 47-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA. Akcja ratunkowa na jeziorze. Do wody wpadło czterech mężczyzn i pies! (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: