REKLAMA

Dzień Strażaka w KP PSP w Brzozowie (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. 18 maja 2022  r. o godz. 14.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

98ef6809-ea4f-4e5e-b004-cf23836845d2gf

Uroczystość została poprzedzona mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Brzozowie, która została odprawiona we wspólnej intencji strażaków PSP i druhów OSP. Meldunek o gotowości do uroczystości przyjął Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Andrzej Marczenia, który dokonał przeglądu pododdziału, w asyście dowódcy uroczystości kpt. Dawida Nowaka.

Następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, z honorami podniesiono flagę państwową na maszt. Po tym wstępie Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. mgr inż. Krzysztof Folta przywitał zebranych gości i strażaków, podsumował ostatni rok służby, przedstawił plany na przyszłość i podziękował wszystkim strażakom zawodowym oraz ochotnikom za pełnioną służbę na rzecz lokalnego społeczeństwa.

W uroczystości uczestniczyli liczni zaproszeni goście, między innymi:  przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy powiatowi i gminni, szefowie powiatowych służb, inspekcji i organizacji, księża kapelanii, pobliscy komendanci powiatowi PSP, druhowie szczebla powiatowego i gminnego.

Podczas zbiórki wręczono odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Szczególne wyróżnienie za aktywną i zaangażowaną służbę pożarniczą otrzymali mł. kpt. Rafał Ziemiański oraz asp. sztab. Michał Ziemiański, których Komendant Główny PSP wyróżnił okolicznościowymi dyplomami.

Z okazji jubileuszu 30 – lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej okolicznościowe dyplomy Komendanta Głównego PSP otrzymali bryg. Krzysztof Szerszeń i mł. bryg. Bogdan Biedka. Podczas uroczystości odznaczonych zostało wielu funkcjonariuszy PSP a także emeryci PSP, druhowie OSP i osoby cywilne. Natomiast awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

•    starszego kapitana: kpt. Marcin Kwolek,
•    starszego aspiranta: asp. Piotr Rachwał,
•    starszego ogniomistrza: ogn. Marcin Siwy,
•    ogniomistrza: mł. ogn. Tomasz Bukowczyk, mł. ogn. Michał Długosz,
•    starszego sekcyjnego: sekc. Mateusz Turek, sekc. Bartłomiej Borkowski.

Uroczystość była również okazją do poświecenia nowych pojazdów i sprzętu KP PSP w Brzozowie, pozyskanych w ostatnim czasie. Ceremonii tej dokonał ks. prałat Franciszek Goch w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie. Po uroczystości nie zabrakło dla wszystkich tradycyjnej strażackiej grochówki.

Opracowanie: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: Dariusz Supel, Starostwo Powiatowe w Brzozowie

źródł: KP PSP Brzozów


24-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: