REKLAMA

Piękny jubileusz pani Zofii. Kolejnych stu lat! (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wyjątkowy jubileusz 100. rocznicy urodzin obchodziła 15 marca br. mieszkanka Brzozowa – pani Zofia Koczara. Do jubilatki z gratulacjami i życzeniami wraz z krewnymi przybyli przedstawiciele samorządu, wśród nich Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Agnieszka Wilk oraz reprezentantka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Brzozowie Beata Pająk.

Podczas uroczystości burmistrz Szymon Stapiński przekazał jubilatce list gratulacyjny wraz z prezentami. „(…) Jest Pani dla nas wszystkich prawdziwą nauczycielką życia i ważną cząstką naszego miasta, z którym się Pani związała. Dlatego cieszymy się wszyscy, że żyje Pani wśród nas, służąc swoją wiedzą i radą, która wypływa z tak bogatego doświadczenia.” – napisał burmistrz.

Pani Zofia Koczara, z domu Kosztyła, pochodzi z Izdebek, lecz jej życie związane było z Brzozowem. Za mąż wyszła za Kazimierza Koczarę, ma 7 dzieci, 12 wnuków i 12 prawnuków. Niestety dzisiejszych urodzin żony nie doczekał pan Kazimierz, który zmarł 23 lata temu.

Pani Zofia zajmowała się pracami domowymi i opiekowała się rodziną, przez 10 lat pracowała także w brzozowskim urzędzie.

Zdaniem córek, wnuków i prawnuków 100-latka zawdzięcza swoją długowieczność przede wszystkim aktywnemu trybowi życia, ruchowi i spacerom. Córka Maria wspomniała, że jej mama jeszcze pięć lat temu wybierała się na kilkukilometrowe spacery.

Podczas spotkania, dysponująca świetną pamięcią, pani Zofia wspominała wydarzenia sprzed lat. Opowiadając o ciężkich latach okresu II wojny światowej, w których przyszło jej żyć, podkreśliła, że jest szczęśliwa, że udało jej się dożyć obecnych, lepszych czasów.

źródło: UG Brzozów

18-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
piekny-jubileusz-pani-zofii-kolejnych-stu-lat-foto