REKLAMA

OTRZYMALIŚMY: Przedsiębiorcy chcą zwolnienia z opłat czynszowych i targowych

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników Swojak złożyło do Burmistrza Brzozowa petycję w sprawie zwolnienia z opłat czynszowych wszystkich mikroprzedsiębiorców korzystających z wynajmowanych pod działalność gospodarczą lokali, stanowiących mienie Gminy Brzozów oraz w przedmiocie wystąpienia Burmistrza do Rady Gminy z inicjatywą uchwały ws. zaniechania pobierania opłaty targowej. – Liczymy na to, że w obecnej, dramatycznej sytuacji mikroprzedsiębiorstw, spowodowanej epidemią koronawirusa, przedstawione postulaty znajdą zrozumienie władz Brzozowa – mówią autorzy petycji.

Logotyp_akcji_SDSPSNa adres naszej redakcji przesłano informację o petycji Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników Swojak, w której przedstawiono postulaty dotyczące udzielenia pomocy przez Urząd Miejski w Brzozowie przedsiębiorcom działającym na terenie miasta i gminy.

Wszystko podyktowane jest fatalną sytuacją firm w dobie epidemii koronawirusa. Z uwagi na obostrzenia zaordynowane przez rząd, a nastawione na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, wiele firm boryka się z dużymi trudnościami.

Autorzy petycji, podając odpowiednie przepisy umożliwiające podjęcie zasadnych ich zdaniem działań, wnoszą o:

Zwolnienie przez Burmistrza Brzozowa wszystkich mikroprzedsiębiorców, korzystających z wynajmowanych pod działalność gospodarczą lokali stanowiących mienie Gminy Brzozów, z opłat czynszowych przez okres zagrożenia epidemicznego, jeżeli o takie zwolnienie wskazane podmioty wystąpią;

– Wystąpienie przez Burmistrza Brzozowa z inicjatywą uchwałodawczą w przedmiocie uchylenia Uchwały Nr XXX/318/2019 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie opłaty targowej (później zmienianej) w zakresie wprowadzenia opłaty targowej, w celu zniesienia poboru opłaty targowej przez okres zagrożenia epidemicznego.

Do Urzędu Miejskiego w Brzozowie zwróciliśmy z prośbą o ustosunkowanie się do przesłanej petycji. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie opublikujemy ją na naszym portalu.

PETYCJA

skan1

skan2koronagrafika poglądowa

źródło: Red., materiały nadesłane

27-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)