REKLAMA

OTRZYMALIŚMY: Przedsiębiorcy chcą zwolnienia z opłat czynszowych i targowych

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników Swojak złożyło do Burmistrza Brzozowa petycję w sprawie zwolnienia z opłat czynszowych wszystkich mikroprzedsiębiorców korzystających z wynajmowanych pod działalność gospodarczą lokali, stanowiących mienie Gminy Brzozów oraz w przedmiocie wystąpienia Burmistrza do Rady Gminy z inicjatywą uchwały ws. zaniechania pobierania opłaty targowej. – Liczymy na to, że w obecnej, dramatycznej sytuacji mikroprzedsiębiorstw, spowodowanej epidemią koronawirusa, przedstawione postulaty znajdą zrozumienie władz Brzozowa – mówią autorzy petycji.

Logotyp_akcji_SDSPSNa adres naszej redakcji przesłano informację o petycji Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników Swojak, w której przedstawiono postulaty dotyczące udzielenia pomocy przez Urząd Miejski w Brzozowie przedsiębiorcom działającym na terenie miasta i gminy.

Wszystko podyktowane jest fatalną sytuacją firm w dobie epidemii koronawirusa. Z uwagi na obostrzenia zaordynowane przez rząd, a nastawione na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, wiele firm boryka się z dużymi trudnościami.

Autorzy petycji, podając odpowiednie przepisy umożliwiające podjęcie zasadnych ich zdaniem działań, wnoszą o:

Zwolnienie przez Burmistrza Brzozowa wszystkich mikroprzedsiębiorców, korzystających z wynajmowanych pod działalność gospodarczą lokali stanowiących mienie Gminy Brzozów, z opłat czynszowych przez okres zagrożenia epidemicznego, jeżeli o takie zwolnienie wskazane podmioty wystąpią;

– Wystąpienie przez Burmistrza Brzozowa z inicjatywą uchwałodawczą w przedmiocie uchylenia Uchwały Nr XXX/318/2019 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie opłaty targowej (później zmienianej) w zakresie wprowadzenia opłaty targowej, w celu zniesienia poboru opłaty targowej przez okres zagrożenia epidemicznego.

Do Urzędu Miejskiego w Brzozowie zwróciliśmy z prośbą o ustosunkowanie się do przesłanej petycji. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie opublikujemy ją na naszym portalu.

PETYCJA

skan1

skan2koronagrafika poglądowa

źródło: Red., materiały nadesłane

27-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: