REKLAMA

BRZOZÓW: Władze gminy chcą anulować opłaty za żłobek

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński wystąpi do Rady Miejskiej w Brzozowie z wnioskiem o zawieszenie opłat za żłobek oraz o zaliczenie wpłaconych już środków na poczet okresu po wznowieniu działalności placówki.

INFORMACJA BURMISTRZA BRZOZOWA

Szanowni rodzice i opiekunowie dzieci

Informuję Państwa, że w związku z  decyzją Wojewody Podkarpackiego z dnia 24 marca br. zawieszającą do 10 kwietnia 2020 r. działalność żłobków  dziecięcych, opłaty za pobyt dzieci w żłobku samorządowym za okres od 1 – 10 kwietnia br. nie będą naliczane, natomiast wniesione opłaty za zawieszoną działalność żłobków w okresie od 16 – 25 marca br. zostaną zaliczone na poczet okresów następnych, po wznowieniu działalności żłobka.

Z uwagi na to, że kwestie odpłatności i zwolnienia z opłat za pobyt dziecka w żłobku kompetencyjnie przypisane są organom stanowiącym, w powyższej sprawie wystąpię do Rady Miejskiej o podjęcie stosownej uchwały sankcjonującej podjętą decyzję.

01Przeżywamy trudny i skomplikowany czas, kiedy najważniejszym zadaniem dla każdego z mieszkańców jest zadbanie o zdrowie swoich najbliższych i swoje. Chciałbym zapewnić, że władze gminy intensywnie pracują nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają na celu ograniczenie do minimum wydatków naszych rodzin. Chciałbym, aby jednym z takich rozwiązań było zawieszenie opłat na żłobki. Głęboko wierzę w to, że do pomysłu przychylą się radni Rady Miejskiej w Brzozowie – powiedział Szymon Stapiński.

education-4520228_1920zdjęcie poglądowe

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: Facebook / Szymon Stapiński

27-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)