REKLAMA

BRZOZÓW: Władze gminy chcą anulować opłaty za żłobek

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński wystąpi do Rady Miejskiej w Brzozowie z wnioskiem o zawieszenie opłat za żłobek oraz o zaliczenie wpłaconych już środków na poczet okresu po wznowieniu działalności placówki.

INFORMACJA BURMISTRZA BRZOZOWA

Szanowni rodzice i opiekunowie dzieci

Informuję Państwa, że w związku z  decyzją Wojewody Podkarpackiego z dnia 24 marca br. zawieszającą do 10 kwietnia 2020 r. działalność żłobków  dziecięcych, opłaty za pobyt dzieci w żłobku samorządowym za okres od 1 – 10 kwietnia br. nie będą naliczane, natomiast wniesione opłaty za zawieszoną działalność żłobków w okresie od 16 – 25 marca br. zostaną zaliczone na poczet okresów następnych, po wznowieniu działalności żłobka.

Z uwagi na to, że kwestie odpłatności i zwolnienia z opłat za pobyt dziecka w żłobku kompetencyjnie przypisane są organom stanowiącym, w powyższej sprawie wystąpię do Rady Miejskiej o podjęcie stosownej uchwały sankcjonującej podjętą decyzję.

01Przeżywamy trudny i skomplikowany czas, kiedy najważniejszym zadaniem dla każdego z mieszkańców jest zadbanie o zdrowie swoich najbliższych i swoje. Chciałbym zapewnić, że władze gminy intensywnie pracują nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają na celu ograniczenie do minimum wydatków naszych rodzin. Chciałbym, aby jednym z takich rozwiązań było zawieszenie opłat na żłobki. Głęboko wierzę w to, że do pomysłu przychylą się radni Rady Miejskiej w Brzozowie – powiedział Szymon Stapiński.

education-4520228_1920zdjęcie poglądowe

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: Facebook / Szymon Stapiński

27-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: