REKLAMA

Ogromny pożar! Nowy drewniany dom spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w miejscowości Munina w powiecie jarosławskim, 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar drewnianego domu. Z żywiołem walczyło łącznie 47 strażaków. Akcja trwała 5 godzin. Gdy w wybudowanym niedawno domu pojawił się ogień, właściciele byli na zakupach. Nikomu zatem nic się nie stało. Budynek spłonął jednak doszczętnie.

Informację o pożarze strażacy otrzymali w poniedziałek dokładnie o godzinie 21:04. Do zdarzenia doszło w miejscowości Munina w powiecie jarosławskim.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów PSP Jarosław, pożar był w zaawansowanej fazie – mówi nam bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu. – Szybko pojawili się właściciele posesji, którzy potwierdzili, że w środku nie przebywa żadna osoba. Strażacy podali trzy prądy gaśnicze na sąsiedni dom, który zaczynał się palić. Gdy na miejsce dotarły kolejne zastępy straży pożarnej, podano łącznie 6 prądów gaśniczych na palący się drewniany dom. Po ugaszeniu pożaru, sprawdzono pogorzelisko, dogaszając zarzewia ognia. Przeprowadzono prace rozbiórkowe, w szczególności pozostałych części poszycia dachowego. Działania trwały blisko 5 godzin. Uczestniczyło w nich 10 zastępów straży pożarnej PSP i OSP, łącznie 46 strażaków.

Na miejscu interweniowała również policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

O zdarzeniu poinformowany został wójt gminy Jarosław oraz odpowiedni wydział zarządzania kryzysowego. Właściciele uzyskali schronienie u rodziny.

Z uwagi na silne emocje, pomocy medyków potrzebowała właścicielka spalonego domu. Po przeprowadzeniu czynności lekarz zadecydował, że nie jest konieczna hospitalizacja.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to niedawno wybudowany drewniany dom.

1_92

foto: KP PSP Jarosław


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dachowanie osobówki. Kierujący uniemożliwiał udzielenia sobie pomocy (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Posiedzenie SEJMU. Projektu ustawy o sądach pokoju (NA ŻYWO)

tvPolska.pl

 


30-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)