REKLAMA

Oferty pracy w Krakowie – kto może liczyć na zatrudnienie?

Szukanie pracy to niełatwe zadania. Nie zawsze można znaleźć ciekawe oferty pracy, są miasta, w których ilość ofert jest znikoma. Sytuacja wygląda odmiennie w różnych rejonach Polski. Jak wygląda rynek pracy w stolicy Małopolski? Kraków to jedno z większych miast, dlatego ofert pracy jest sporo. Rynek pracy w Krakowie wygląda obiecująco, ale nie wszystkie grupy mogą liczyć na ciekawe oferty pracy.

Oferty pracy w Krakowie – kto może liczyć na zatrudnienie?

Pod koniec października 2020 r. stopa bezrobocia w Krakowie wynosiła 2,9%, w Polsce 5,1%. Jak widać, wynik jest bardzo dobry. Oferty prac są bardzo liczne, choć w związku z rozwojem epidemii, jest ich mniej niż rok temu. Najwięcej ofert pracy w Krakowie dotyczy branży budowlanej (zobacz na sekcję Praca Kraków w serwisie GoWork), poszukiwani są m.in. betoniarze, zbrojarze, blacharze, lakiernicy, elektrycy, kierownicy budowy, a także magazynierzy i osoby sprzątające. W związku z wyjazdem z kraju Ukraińców, brakuje pracowników do obsługi linii produkcyjnych, a także fachowców znających się na obsłudze specjalistycznych narzędzi.  W Krakowie duże zapotrzebowanie na pracę w branży handlowej, głownie w sklepach spożywczych i budowlanych, które funkcjonują przez cały okres epidemii. Pracę na etat w Krakowie mogą również znaleźć eksperci ds. obsługi klienta, logistyki, specjaliści IT i eksperci ds. finansów. W urzędach i agencja pracy są również oferty pracy w Krakowie dla pracowników branży medycznej. Poszukiwane są pielęgniarki, lekarzy, salowe, fizjoterapeuci i masażyści.

Praca zdalna w Krakowie

Od marca tego roku w obserwuje się większą ilość ofert pracy zdalnej. Kraków nie jest pod tym względem wyjątkiem, telepraca staje się coraz bardzie popularnym modelem zatrudnienia w całej Polsce. Pracę zdalną w Krakowie najszybciej mogą znaleźć pracownicy z branży IP, redaktorzy, architekci, a także księgowi. Coraz więcej firmy w Krakowie oferuje model pracy mieszanej, w której pracownik część obowiązków może wykonywać w siedzibie firmy, a część w domu.

Praca sezonowa i tymczasowa w Krakowie

Kraków to miasto pełne turystów, dlatego można znaleźć wiele ofert w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Pojawiają się oferty pracy sezonowej, którą najbardziej zainteresowane są osoby uczące się, które mogą pracować tylko w wybranym czasie. Nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała w nadchodzącym w roku, nie ma pewności, że ofert pracy sezonowej w Krakowie będzie równie dużo jak rok temu. Jest to uzależnione do rozwoju epidemii. Dużym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy tymczasowej w Krakowie. W agencja pracy można znaleźć pracę dla opiekunek dla dzieci, opiekunów osób starszych, a także pracę na zastępstwo. Prace tymczasowe można znaleźć również poza granicami kraju. Zdarzają się ogłoszenia pracy za granicą w rolnictwie, gastronomii oraz w firmach produkcyjnych. Korzystają z nich głównie studenci oraz osoby, które nie posiadają stałego zatrudnienia.

Kraków – oferty pracy dla specjalistów

W Krakowie znajdują się renomowane uczelnie wyższe, dlatego w mieście siedzibę mają firmy poszukujące specjalistów najwyższej klasy. W mieście można znaleźć wiele ofert pracy dla studentów oraz absolwentów uczelni. Są oferty pracy tymczasowej, która pozwalają łączyć naukę z zdobywaniem pieniędzy na utrzymanie. Nieustanie pojawiają się oferty pracy w Krakowie dla specjalistów znających języki obce. Na znalezienie ciekawej pracy duże szanse mają osoby znające biegle angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, a także chiński. W Małopolsce działają wielkie korporacje, które mają siedziby w różnych rejonach świata, dlatego znajomość kilku języków jest dużym atutem w szukaniu pracy.

Rynek w pracy w Krakowie jest otwarty na ludzi ambitnych, pracowitych, chętnych do rozwoju. Jest to miejsce, gdzie można zbudować karierę, oferty pracy znajdą zarówno osoby o niższych kwalifikacjach, jak i specjaliści najwyższej klasy. Znalezienie pracy w Krakowie nie jest trudne, choć na początku trzeba liczyć się z niższym wynagrodzeniem.

brzozow24.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

31-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: