REKLAMA

GMINA BRZOZÓW: Bezcenna pomoc dla niepełnosprawnych. Darmowy transport!

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Na koniec roku dobre wiadomości dla mieszkańców Gminy Brzozów. W dniu 23 grudnia b.r.  burmistrz Brzozowa podpisał umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację programu pod nazwą „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”. Oznacza to, iż już od połowy stycznia 2021 roku do połowy października 2022 roku mieszkańcy Gminy Brzozów powyżej 18 – tego roku życia posiadający problemy z mobilnością oraz trudności w korzystaniu z transportu publicznego, będą mogli korzystać z darmowego transportu (w razie potrzeby z opiekunem lub psem asystującym) w celu zapewnienia swoich potrzeb w zakresie społecznym, zawodowym, edukacyjnym czy zdrowotnym. 

Niezwykle cenny jest fakt, iż wydostanie się z czterech ścian własnego mieszkania pomoże asystent oraz schodołaz pozwalający na transport osób na wózkach inwalidzkich po schodach. Ponadto przeprowadzone zostaną prace adaptacyjne jednego z budynków wielomieszkalnych w Brzozowie, polegające na dostosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Wartość dofinansowania wynosi ponad 800 tysięcy zł.

W najbliższym czasie szczegółowe informacje zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy też do wysłuchania relacji Polskiego Radia Rzeszów pod linkiem:

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/37533/darmowa-taksowka-w-brzozowie

Program pod nazwą „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowany jest w ramach Osi priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji w ramach Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

wheelchair-1595802_1920zdjęcie poglądowe

źródło: Serwis Internetowy Gminy Brzozów / Alicja Tomoń

tytuł pochodzi od redakcji

31-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)