REKLAMA

Od dzisiaj nauka zdalna w szkołach. Przedszkola pracują normalnie

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady dotyczące organizacji pracy w szkołach podstawowych. Zdecydowana większość uczyć się będzie w trybie zdalnym. Na świetlicach pojawi się jedynie garstka uczniów, głównie dzieci lekarzy i pielęgniarek. Jak do tej pory, stacjonarnie funkcjonować będą natomiast przedszkola.

Nowe zasady dotyczące szkół wchodzą w życie 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Nauka zdalna obejmuje od dziś również uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Wcześniej, ten tryb nauki dotyczył dzieci z klas 4-8. W trybie stacjonarnym funkcjonować będą świetlice, ale tylko dla dzieci przede wszystkim lekarzy i pielęgniarek. Swoje pociechy, na opiekę w placówce, mogą zapisać również przedstawiciele służb mundurowych.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego z ubiegłej środy, normalnie, a więc w trybie stacjonarnym działają przedszkola.

Pisaliśmy o tym TUTAJ: Nowe obostrzenia. Całe szkoły w trybie zdalnym (VIDEO).

foto (2): poglądowe


Nowe obostrzenia dotyczą edukacji, handlu, kultury i branży hotelarskiej (wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada):

  • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;
  • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  

Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

  • Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;  
  • Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;
  • Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
  • Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada;
  • Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada.

źródło: Red., gov.pl

09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: