REKLAMA

Od dzisiaj nauka zdalna w szkołach. Przedszkola pracują normalnie

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady dotyczące organizacji pracy w szkołach podstawowych. Zdecydowana większość uczyć się będzie w trybie zdalnym. Na świetlicach pojawi się jedynie garstka uczniów, głównie dzieci lekarzy i pielęgniarek. Jak do tej pory, stacjonarnie funkcjonować będą natomiast przedszkola.

Nowe zasady dotyczące szkół wchodzą w życie 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Nauka zdalna obejmuje od dziś również uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Wcześniej, ten tryb nauki dotyczył dzieci z klas 4-8. W trybie stacjonarnym funkcjonować będą świetlice, ale tylko dla dzieci przede wszystkim lekarzy i pielęgniarek. Swoje pociechy, na opiekę w placówce, mogą zapisać również przedstawiciele służb mundurowych.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego z ubiegłej środy, normalnie, a więc w trybie stacjonarnym działają przedszkola.

Pisaliśmy o tym TUTAJ: Nowe obostrzenia. Całe szkoły w trybie zdalnym (VIDEO).

foto (2): poglądowe


Nowe obostrzenia dotyczą edukacji, handlu, kultury i branży hotelarskiej (wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada):

  • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;
  • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  

Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

  • Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;  
  • Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;
  • Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
  • Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada;
  • Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada.

źródło: Red., gov.pl

09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)