REKLAMA

Nowy odcinek drogi na Kijowiec w Górkach oddany do użytku

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy przysiółka Kijowiec w miejscowości Górki nie kryją zadowolenia z faktu, że od dnia 11 października br., będą mogli dotrzeć do swoich domów w sposób znacznie łatwiejszy, szybszy i przede wszystkim bezpieczniejszy. Wszystko za sprawą wykonanego przez samorząd gminy Brzozów przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie kolejnego odcinka drogi gminnej o długości 241 metrów, o którą w szczególności mieszkańcy Górek bardzo mocno zabiegali. Przebudowa drogi gminnej na działkach gruntowych Nr 2938 i 2952 została zrealizowana w ramach projektu „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Brzozów”.

Jest to najkrótsza droga łącząca miejscowość Górki z Grabownicą Starzeńską z której mieszkańcy obydwu miejscowości bardzo często korzystają. Jak zapewnił Burmistrz Szymon Stapiński – dołoży wszelkich starań by w okresie najbliższych czterech lat kolejne, obecnie szutrowe odcinki tejże drogi zyskały również nową nakładkę asfaltową.

W odbiorze prac, który miał miejsce dnia 11 października br., uczestniczył Burmistrz Brzozowa – Szymon Stapiński, Marcin Chudzikiewicz – Naczelnik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Funduszy Pomocowych wraz z pracownikami, Sołtys Sołectwa Górki – Mateusz Bednarczyk oraz wykonawca prac Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie reprezentowane przez Prezesa Zarządu Zbigniewa Irzyka.

3foto

W ramach inwestycji na drodze gminnej wykonana została nowa podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie i położona została nowa nawierzchnia bitumiczna wraz z wykonaniem infrastruktury technicznej, w tym: utwardzeniem poboczy i oczyszczeniem rowów.

Ogólna wartość inwestycji wdł. kosztorysu powykonawczego wyniosła 132.874,72 zł. Zadanie zostało sfinansowane przez gminę Brzozów w łącznej wysokości 57.874,72 zł (w tym z funduszu sołeckiego na rok 2019 w kwocie 38.214,00 zł) oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie przeznaczonych na ochronę gruntów rolnych w wysokości 75.000 zł.

 

Jak podkreślił gospodarz sołectwa Górki Mateusz Bednarczyk dzięki dobrej współpracy Radnych Rady Miejskiej w Brzozowie i Rady Powiatu oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej z Burmistrzem Brzozowa Szymonem Stapińskim możliwym stało się pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania zadania ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Dodał także, że do tej pory współpraca Radnych, Sołtysa wsi Górki i Rady Sołeckiej oraz miejscowych organizacji, w tym OSP w Górkach z władzami gminy Brzozów przyniosła efekty w postaci remontu m.in.: części podmurówki przy budynku Domu Strażaka w Górkach i wykonania płyty odbojowej wokół budynku, gdzie przy nakładzie finansowym gminy Brzozów duże zaangażowanie w prace wykazali miejscowi strażacy.

 

Sołtys zwrócił również uwagę, iż w bieżącym roku wykonano ponadto remont strażnicy znajdującej się na Woli Góreckiej, którego łączny koszt wyniósł blisko dwadzieścia piec tysięcy złotych przy 35% wkładzie gminy Brzozów w realizację zadania. Na tym przysiółku rozpoczęto także przebudowę tzw. „Małej Obwodnicy”, która będzie kontynuowana w bieżącym i przyszłym roku, gdzie docelowo również ma być położona nakładka asfaltowa.

serwis internetowy Gminy Brzozów/RavF


15-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)