REKLAMA

Nowy chodnik w Zmiennicy. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy Zmiennicy mogą już korzystać z nowo wybudowanego chodnika. Dzięki tej inwestycji, przeprowadzonej wspólnie przez władze gminy Brzozów i powiatu brzozowskiego, mieszkańcy mogą bezpiecznie poruszać się pieszo wzdłuż ruchliwej drogi. Do tej pory musieli korzystać z jezdni lub pobocza.

W ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2056 R Jabłonica Polska – Jasionów, polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 6+933-7+217 w miejscowości Zmiennica” wykonano chodnik o łącznej długości 284 metry/ prawa strona drogi w kierunku wsi Malinówka. Była to potrzebna i bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

2133333Cieszy mnie, że dzięki bardzo dobrej współpracy z powiatem brzozowskim dochodzi do kolejnej oczekiwanej przez lata i potrzebnej inwestycji w miejscowości Zmiennica. Budowa chodnika w tym miejscu przyczyni się w ogromnym stopniu do poprawy bezpieczeństwa pieszych. W tej części wsi droga jest wąska, a ruch jest bardzo intensywny, poruszają się po niej samochody osobowe, ciężarowe jak i sprzęt rolniczy. Dzięki nowemu chodnikowi znacząco poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Cieszę się, że mogłem pomóc w realizacji tego projektu. Liczymy na dalsze działania inwestycyjne przy drogach powiatowych na terenie gminy Brzozów i zapewniamy, że jako samorząd będziemy je wspierali – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 431 150,95 zł, w tym dofinansowanie gminy Brzozów to kwota 215 575,00 zł.

6

18-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: