REKLAMA

Nowy chodnik w Zmiennicy. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy Zmiennicy mogą już korzystać z nowo wybudowanego chodnika. Dzięki tej inwestycji, przeprowadzonej wspólnie przez władze gminy Brzozów i powiatu brzozowskiego, mieszkańcy mogą bezpiecznie poruszać się pieszo wzdłuż ruchliwej drogi. Do tej pory musieli korzystać z jezdni lub pobocza.

W ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2056 R Jabłonica Polska – Jasionów, polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 6+933-7+217 w miejscowości Zmiennica” wykonano chodnik o łącznej długości 284 metry/ prawa strona drogi w kierunku wsi Malinówka. Była to potrzebna i bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

2133333Cieszy mnie, że dzięki bardzo dobrej współpracy z powiatem brzozowskim dochodzi do kolejnej oczekiwanej przez lata i potrzebnej inwestycji w miejscowości Zmiennica. Budowa chodnika w tym miejscu przyczyni się w ogromnym stopniu do poprawy bezpieczeństwa pieszych. W tej części wsi droga jest wąska, a ruch jest bardzo intensywny, poruszają się po niej samochody osobowe, ciężarowe jak i sprzęt rolniczy. Dzięki nowemu chodnikowi znacząco poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Cieszę się, że mogłem pomóc w realizacji tego projektu. Liczymy na dalsze działania inwestycyjne przy drogach powiatowych na terenie gminy Brzozów i zapewniamy, że jako samorząd będziemy je wspierali – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 431 150,95 zł, w tym dofinansowanie gminy Brzozów to kwota 215 575,00 zł.

6

18-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)