REKLAMA

Nowe laptopy dla szkół podstawowych w Gminie Brzozów

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Gmina Brzozów otrzymała grant  w wysokości  80.000 zł  na zakup ok. 30 szt. laptopów wraz z oprogramowaniem, z których będą korzystać uczniowie i nauczyciele brzozowskich szkół na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych.

Złożony do Centrum Projektów Polska Cyfrowa wniosek Gminy Brzozów,  w ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła –  wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego został rozpatrzony w całości pozytywnie – informuje  Burmistrz Brzozowa, Szymon Stapiński.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu epidemii spowodowanym zakażeniami koronawirusem COVID-19  w  placówkach oświatowych  od przeszło miesiąca obowiązują nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych a Projekt Ministerstwa Cyfryzacji jest odpowiedzią na obecną sytuację i potrzeby szkół.

home-office-336373_1920zdjęcie poglądowe

Jak podkreślają nauczyciele, bez zapewnienia uczniom odpowiedniego sprzętu komputerowego bardzo trudno jest prowadzić lekcje online w domach. Przy tego typu nauczaniu nie można ograniczyć się do zadawania wyłącznie prac domowych, lecz należy utrzymywać interaktywną formę porozumiewania się z uczniami.

Zakupiony sprzęt trafi do szkół, skąd będzie użyczany najbardziej potrzebującym uczniom, a gdy zajęcia  będą prowadzone stacjonarnie w szkołach, pozostanie nadal na ich wyposażeniu.

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło również portal www.gov.pl/zdalnelekcje, gdzie nauczyciele, rodzice i uczniowie znajdą materiały, które  sprawdzą się w trakcie zdalnego nauczania.

źródło: Gmina Brzozów

21-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)