REKLAMA

Nieletni na motocyklach. Mandaty dla właścicieli, sąd dla nastolatków

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nieletnich motocyklistów. Chłopcy kierowali jednośladami, pomimo że nie posiadali do tego uprawnień. Jak się okazało kierowali jednośladami za zgodą i wiedzą właścicieli pojazdów.

W miniony piątek, około godz. 18.30 w Starej Wsi policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Motocyklistą okazał się 16-latek. Młodzieniec nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem i jechał po drodze publicznej. Przybyła na miejsce właścicielka pojazdu nie była tym faktem zaskoczona, gdyż jak się okazało, to za jej zgodą i przyzwoleniem 16-latek kierował motocyklem.

Dwa dni później, około godz. 17, na ul. Chopina w Brzozowie policjanci z ruchu drogowego, zatrzymali również nieletniego motocyklistę. Tym razem to 14-latek siedział na miejscu kierowcy. W tym przypadku dodatkowo okazało się, że jednoślad nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony. Policjanci poinformowali właściciela motocykla o tej kontroli. Mężczyzna przyjechał na miejsce. Również i w tym przypadku okazało się, że 14-latek kierował jednośladem za przyzwoleniem właściciela.

Policjanci przekazali nieletnich w ręce opiekunów. Materiały w sprawie nastolatków zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Natomiast właściciele pojazdów za dopuszczenie do kierowania pojazdem po drodze publicznej osobę nie mającą do tego uprawnień zostali ukarani mandatami karnymi.

źródło: KPP Brzozów

27-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)