REKLAMA

100% DLA ŻYCIA czyli XIV Kampania Białych Serc

REGION PODKARPACIE. Już 12 października 2018 roku rozpocznie się XIV Kampania Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku Kampania odbędzie się pod hasłem: „100% DLA ŻYCIA” i jej tematyką przewodnią będzie uzależnienie od napojów energetycznych oraz zagrożenie, jakim jest łączenie energetyków z alkoholem.
 
Taka mieszanka wywołuje skutki niebezpieczne dla zdrowia i życia, m. in. uczucie agresji, napady psychozy, ryzykowne zachowania, często również przedawkowanie alkoholu wynikające z uczucia pozornej trzeźwości, które kończy się zazwyczaj paliptacją serca, zawałem, a w rezultacie także śmiercią. 
 
Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a jej symbolem białe papierowe serduszka, które pojawiają się w oknach szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji od dnia rozpoczęcia Kampanii aż do dnia jej zakończenia, które w tym roku przypadnie na 21 października 2018 roku.
Serduszka symbolizują serca wolne od narkotyków, ale także pamięć o wszystkich ofiarach uzależnień. Kampania od samego początku ma na celu edukację, profilaktykę dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych. Jej głównym celem jest przestrzeganie przed zażywaniem narkotyków i innych używek. W czasie ostatniej edycji – XIII Kampanii Białych Serc udział wzięło ponad 980 uczestników: szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji, stowarzyszeń.
 
W całej Polsce w czasie trwania Kampanii odbyło się ponad 1185 różnego rodzaju akcji, jak marsze protestu przeciwko narkotykom, projekcje fimów profilaktycznych, pokazy pierwszej pomocy, darmowe porady specjalistów, bezpłatne badania w kierunku HIV oraz HCV, warsztaty psychoedukacyjne, imprezy sportowe, koncerty i wiele wiele innych. We wszystkich akcjach wzięło udział ponad 210 tysięcy ludzi. Kampania jest także uczczeniem pamięci o ofiarach uzależnień – w trakcie jej trwania wolontariusze porządkują zaniedbane groby ludzi bezdomnych lub nieznanej tożsamości pochowanych na licznych cmentarzach.
 
Kampania Białych Serc swoim zasięgiem przekracza z roku na rok granicę Polski i dociera do takich krajów, jak: Ukraina, Francja, Szwecja, Włochy, Stany Zjednoczone. 
Już dziś każdy, kto chciałby zarejestrować swój udział w październikowej Kampanii Białych Serc może to zrobić elektronicznie wchodząc na stronę: 
i wypełnić formularz. 
Grupa Zalewski jako główny organizator serdecznie zaprasza do udziału w solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy! 
 
 
plakatXIVKBS_2
 
 
 
materiały nadesłane
28-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)