REKLAMA

Nastolatek jechał za szybko i bez uprawnień

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowcą okazał się 16-latek, który nie posiadał do tego uprawnień. Jak się okazało kierował jednośladem za zgodą właściciela pojazdu. Wczoraj, przed godz. 16 w Malinówce policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę yamahy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie wskazało 81 km/h. W toku dalszych czynności okazało się, że motorowerzystą był 16-latek. Młody człowiek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Oświadczył policjantom, że w dniu kontroli, w godzinach przedpołudniowych zdał pozytywnie egzamin na prawo jazdy kat A1. Jednak oczekuje na wydanie dokumentu.

Policjanci przekazali nieletniego opiekunowi, który przybył na miejsce kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że 16-latek jeździł motorowerem za zgodą i wiedzą właściciela pojazdu.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

 

źródło: KPP Brzozów

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)