REKLAMA

Najlepsze prace dla studentów w 2021

Jeśli jesteś studentem i musisz sobie dorobić, a zacząłeś już myśleć, że w dobie pandemii jedynymi Twoimi opcjami jest Deliveroo lub Uber, to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule przedstawimy Ci propozycje zajęć o wiele przyjemniejszych i lepiej płatnych niż powyższe opcje i pokażemy, że nie tylko pojawiło się ich dużo więcej w czasie pandemii, to jeszcze niektóre z nich skutecznie mogą przybliżyć Cię do wymarzonej formułki „z doświadczeniem”, które będziesz mógł wpisać sobie do CV.

Najbardziej znaną pracą dla studentów było zawsze udzielanie korepetycji, co było zajęciem może nie jakoś oszałamiająco opłacanym, ale pozwalało dosypać trochę grosza do skarbonki. Najważniejsze jednak było to, że było to zajęcie związane często z tokiem studiów i dzięki temu pozwalało nie tyle zdobyć doświadczenie, co przynajmniej utrwalić sobie zdobytą wiedzę oraz znaleźć różne sposoby wytłumaczenia tematu. I o ile w dobie pandemii tradycyjne metody udzielania korepetycji umarły śmiercią naturalną, to nie zapominaj o serwisach internetowych, które ułatwiają to zajęcie – na przykład Buki. Jak zobaczysz, korepetycje online nie różnią się znacznie od tych udzielanych osobiście, a mogą zająć znacznie mniej czasu – czyli uwolnić kilka godzin z dojazdów z Twojego napiętego kalendarza.

Na czym jeszcze można zarabiać przez Internet w 2021?

Poniżej przedstawiamy listę przykładów prac w 100% online, które możesz zacząć już dziś. Zaczynamy od zajęć, które wymagają najmniejszego doświadczenia (czasem nawet zerowego) i kierujemy się w stronę prac tych, w których powinno się posiadać minimalną wiedzę przedmiotową. Zaczynamy!

1. Wprowadzanie danych (z angielskiego: Data Entry)
Ten nowoczesny „zawód” mogą uprawiać już praktycznie wszyscy, którzy posiadają dostęp do komputera i potrafią w miarę sprawnie pisać na klawiaturze (dłuższe pisanie również jest ok, ale może okazać się nieopłacalne). Dane, które należy wprowadzać, mogą być naprawdę wszelakie: może to być lista produktów, które należy wpisać do Excela, przepisywanie zawartości PDFa do Worda lub uzupełnianie stron internetowych. Wynagrodzenie waha się w zależności od zlecenia, jakie uda się uzyskać, oraz szybkości pisania.

2. Zarządzanie mediami społecznościowymi (ang. Social Media Manager)
Jeżeli jesteś lub byłeś kiedyś użytkownikiem Facebooka, Instagrama lub Twittera, to już kwalifikujesz się do tej pracy. Choć tytuł brzmi dosyć onieśmielająco, ta praca może sprowadzać się do prostego pisania postów i odpisywania na komentarze na profilach sławnych osób lub organizacji, które po prostu nie mają czasu na robienie tego samodzielnie. W bardziej wymagających scenariuszach może to być projektowanie całych kampanii marketingowych i wybór kanałów marketingu, co oczywiście, jako zajęcie bardziej zaawansowane, jest dużo lepiej płatne.

3. Wirtualny Asystent (ang. Virtual Assistent)
Nie słyszałeś jeszcze o tym zawodzie? To nic innego jak zdalna „sekretarka”, która umawia spotkania, odbiera telefony, nadzoruje kalendarz czy odpisuje na służbowe maile, w zależności od potrzeb. W dobie pandemii to naprawdę popularna fucha, ponieważ wszystkie te zajęcia można wykonywać tylko z pomocą komputera i łącza z Internetem.

Takich „zawodów” oraz innych fuch (tłumacz, copy writer, grafic designer czy montaż filmów wideo) nie musisz nawet szukać na własną rękę – istnieją specjalne platformy internetowe, które chętnie połączą Cię z Twoim przyszłym zleceniodawcą. Kilka darmowych kursów z YouTube’a, podszkolenie swojego angielskiego i już możesz zarobić dodatkowe kilka groszy!

Group of multi ethnic students walking in a city

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

31-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: