REKLAMA

Miliony dla samorządów. Działania, które przeciwdziałają pustoszeniu terenów

III edycja Rządowego Program Inwestycji Strategicznych była skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Ponad połowa wszystkich gmin w Polsce, czyli ponad 1300 gmin skorzysta z tej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To nowe szanse, które przeciwdziałają pustoszeniu tych terenów.

– Cieszę się, że samorządy z naszego regionu tak licznie aplikowały o środki. Dzięki współpracy udało się nam wiele projektów wesprzeć.  Rządowe środki dla gmin, powiatów i ich związków to szansa na kolejne inwestycje, które przyśpieszą rozwój regionu – podkreśla Piotr Uruski, poseł na Sejm RP. 

O wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (Powiat Brzozowski):

  • Gmina Nozdrzec otrzymała: 990 000, 00 zł – Wymiana lamp oświetleniowych na energooszczędne oprawy typu LED na terenie Gminy Nozdrzec.
  • Gmina Nozdrzec otrzymała: 1995 000, 00 zł – Budowa gminnej oczyszczalni ścieków w Nozdrzcu.
  • Gmina Jasienica Rosielna otrzymała: 1959 890, 00 zł – Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Blizne.
    Gmina Dydnia otrzymała: 2 500 000, 00 zł – Budowa, przebudowa, modernizacja infrastruktury drogowej, oświetleniowej, turystycznej w miejscowościach popegeerowskich Gminy Dydnia.
  • Gmina Brzozów otrzymała: 1960 000, 00 zł – Poprawa jakości życia mieszkańców wsi popegeerowskiej – Grabownica Starzeńska.
  • Gmina Haczów otrzymała: 686 000, 00 zł – Budowa infrastruktury kulturalnej na terenie miejscowości Trześniów.
  • Gmina Haczów otrzymała: 1 274 000, 00 zł – Budowa i modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej w miejscowościach Haczów i Trześniów.
15-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: