REKLAMA

Miała na sobie letnie ubranie i pantofle. Nie wiedziała gdzie jest

GMINA HACZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci interweniowali wobec 80-letniej kobiety, która w środku nocy błąkała się po jednej z miejscowości gminy Haczów. Nie wiedziała gdzie się znajduje i co tutaj robi. Jak się okazało kobieta cierpi na zaniki pamięci. Funkcjonariusze ustalili jej miejsce zamieszkania i przekazali pod opiekę rodziny.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy, około godz. 3. Policjant wydziału kryminalnego, jadąc przez teren gminy Haczów, zauważył starszą kobietę, która mimo panującego chłodu miała na sobie tylko letnie ubranie i pantofle. Funkcjonariusz natychmiast zainterweniował, chcąc pomóc kobiecie. W trakcie podjętej rozmowy okazało się, że pani nie wie gdzie się znajduje, jak się tu znalazła, o której wyszła z domu i dokąd idzie. Trzęsła się z zimna i mówiła, że źle się czuje. Za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwano karetkę pogotowia i oznakowany patrol. Lekarz nie stwierdził u kobiety żadnych obrażeń, a jedynie lekkie wychłodzenie organizmu.

Kobieta powiedziała policjantom jak się nazywa, jednak do ustalenia jej miejsca zamieszkania była potrzebna pomoc dyżurnego. Jak się okazało, znajdowała się około 5 kilometrów od swojego domu. Ustalono, że 80-letnia mieszkanka gminy Haczów cierpi na zaniki pamięci i powinna być pod stałą opieką. Z uwagi na niską temperaturę powietrza, która mogła zagrażać jej życiu, funkcjonariusze odwieźli ją do domu. Została przekazana pod opiekę córki. Okazało się, że wyszła z domu, gdy jej rodzina spała.

1477037846

źródło: KPP Brzozów

13-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
miala-na-sobie-letnie-ubranie-i-pantofle-nie-wiedziala-gdzie-jest