REKLAMA

Kolejna ,,przyjazna poczekalnia”. Tym razem w Brzozowie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj, 12 listopada, za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS, jedna z większych i najbardziej obleganych przez pacjentów poczekalni Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie przeszła małą metamorfozę.

W miejsce pustych ścian poczekalni dziennego oddziału chemioterapii i hematologii onkologicznej oraz poczekalni poradni onkologicznych, pojawiły się piękne duże obrazy przedstawiające Bieszczadzkie pejzaże. Dzięki fotografowi Markowi Kusiakowi, który bezpłatnie udostępnił swe zdjęcia, poczekalnie stały się przytulniejsze.

Już w trakcie przebiegu akcji, przechodzące korytarzem osoby, nie ukrywały swego zaskoczenia i z zachwytem komentowały poczynione zmiany.

Wiemy ile trzeba spędzić czasu w poczekalniach do gabinetów specjalistycznych. Często odwiedzamy szpitale i ośrodki onkologiczne. Przewija się tam naprawdę wielu pacjentów czekających godzinami na swoją kolejkę. Jest to czas kiedy w ich głowach kłębią się różne, często smutne myśli. Chcieliśmy sprawić, by pacjentom oczekującym, było po prostu milej. To, jak długo i w jakich warunkach czekamy w kolejce ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Im bardziej przytulna i mniej „surowa” jest poczekalnia, tym pozytywniej działa na pacjenta. Przestaje się wówczas kojarzyć ze szpitalnymi murami i lękiem o zdrowieAnna Nowakowska-założycielka Sanitas.

Pracując w tym miejscu na co dzień, obserwujemy pacjentów czekających na chemioterapię i wizytę u lekarzy specjalistów. W ich oczach daje się zauważyć niepewność i obawę o swoje zdrowie. Taka nawet mała, pozytywna zmiana jak te piękne obrazy o przyjaznej tematyce z pewnością pozwolą choćby na chwilę odwrócić ich uwagę od negatywnych emocji Jolanta Sawicka – koordynator oddziału dziennego chemioterapii i hematologii onkologicznej w Brzozowie.

Była to druga Akcja Organizacji Sanitas w ramach „Przyjaznej poczekalni”. Pierwsza odbyła się początkiem roku w sanockim szpitalu.

Zobacz także: Przyjazna poczekalnia w sanockim szpitalu dzięki Stowarzyszeniu SANITAS (ZDJĘCIA)

materiał nadesłany
MK

13-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: