REKLAMA

Miał 0,5 promila – tłumaczył się, że jadł… czekoladę

HACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali kierującego oplem. To miała być rutynowa kontrola, jednak badanie alkomatem wykazało alkohol w organizmie 56-latka. Wynik swojego badania mężczyzna tłumaczył tym, że wcześniej jadł czekoladę.

We wtorek (26 bm.) po godz. 15, funkcjonariusze z brzozowskiej drogówki pełnili służbę na terenie Haczowa. Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Wszystko przebiegało bez żadnych zastrzeżeń, aż do momentu w którym mężczyzna został poddany badaniu na stan trzeźwości. Badanie wykazało 0,5 promila w jego w organizmie. Zdziwiony 56-latek oświadczył, że chwilę wcześniej zjadł czekoladę i być może to ona spowodowała taki wynik.

Kiedy funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nie dopuścili go do dalszej jazdy, ten przyznał, że tego dnia pił piwo. O tym na jak długo 56-latek pożegna się ze swoimi uprawnieniami zadecyduje sąd.

KPP Brzozów

28-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)