Maraton Szachowy w Brzozowie (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. W ciągu ostatnich kilku dni w Brzozowie odbyły się dwa turnieje szachowe na V i IV kategorię szachową.

1_119

Pierwszy turniej odbył się 22 maja pod patronatem Starostwa Brzozowskiego i został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Wśród 12 uczestników najlepszy okazał się Franciszek Drożdżal, który zdobył 6,5 punktu wyprzedzając Milenę Owsianą (6pkt) i Karolinę Dziadosz (5pkt). Warto nadmienić, że w tych zawodach kategorie szachowe zdobyli: Karolina Dziadosz (IV kategoria), Gabriela Dziadosz (V kategoria) i Jakub Szałajko (V kategoria).

Następnie w ciągu dwóch dni, 24 i 25 maja pod patronatem MOSiR Brzozów został rozegrany drugi turniej tym razem systemem kołowym, każdy z każdym na dystansie 11 rund.

W tym turnieju wśród 11 uczestników bezkonkurencyjna okazała się Milena Owsiana, która wygrała wszystkie partie zdobywając komplet 10 punktów. Wyprzedziła Szymona Opalińskiego (9pkt) i Jakuba Szałajko (6pkt).

W tym turnieju również została zdobyta kategoria szachowa przez Szymona Supla, który zajmując 4 miejsce zdobył V kategorię szachową.

Wielkie gratulacje należą się młodym adeptom tej królewskiej gry za osiągnięte rezultaty, zdobyte kategorie oraz doświadczenie turniejowe, które będzie procentować w kolejnych zawodach.

Wielkie podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu w Brzozowie oraz MOSiR w Brzozowie za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Oba turnieje przeprowadził i sędziował instruktor szachowy oraz sędzia szachowy Michał Sycz.