REKLAMA

Mandaty za brak maseczek w Brzozowie! Sprawdź!

Jakiś czas temu przedstawiliśmy dane dotyczące ilości mandatów karnych wystawionych przez policjantów mieszkańcom powiatu sanockiego, w związku z bezprawnym obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Okazało się, ze wiele osób decyduje się nie przyjmować mandatów. Te kształtują się w granicach od 20 do 500 zł. 

Sprawy tych osób, które nie decydują się przyjąć mandatu zazwyczaj kończą się w sądzie. Sądy co do zasady umarzają postępowania w podobnych sprawach.

– Przepis art. 116 §1a kw jest przepisem blankietowym, który przewiduje sankcję karną dla sprawcy, który nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Konieczne jest zatem ustalenie określonego zakazu, nakazu, ograniczenia lub obowiązku w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi – czytamy w jednym z postępowań sądu.

Grafika poglądowa

Do rzecznika Sądu Okręgowego w Krośnie zwróciliśmy się z zapytaniem:

  • Ile spraw sądowych toczyło się w Sądach Rejonowych w Sanoku, Lesku oraz Brzozowie w 2021 roku, w związku z wnioskami o ukaranie w związku z niezasłanianiem ust i nosa?
  • Jakie były rozstrzygnięcia spraw?
  • Ile osób zostało ukaranych, a ile spraw umorzonych?
  • Jakie pociągnęło to za sobą koszty?

Czekamy na odpowiedź. 

W ankiecie, którą przeprowadziliśmy na naszej stronie wzięło udział do dnia 26 stycznia, 660 osób. 415 (63%) opowiedziało się za zniesieniem obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, a 245 (37%) było za jego utrzymaniem. POWIAT BRZOZOWSKI

dane za: KPP BrzozówPOWIAT LESKI

W roku 2021 w sumie skierowanych zostało 72 wnioski w związku z nieprzestrzeganiem zasłaniania ust i nosa. 

dane za: KPP LeskoZOBACZ RÓWNIEŻ:

Maseczki czy kagańce? Obowiązek czy bezprawie? Sanoczanie nie przyjmują mandatów! (ANKIETA)

26-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: