REKLAMA

ŁUKOWE. Wilk zaatakował w środku dnia. Chwilę wcześniej trójka dzieci opuściła podwórko (DRASTYCZNE)

ŁUKOWE / PODKARPACIE. Otrzymujemy kolejne sygnały dotyczące niepokojącej aktywności wilków, w pobliżu zamieszkałych domów. Tym razem do ataku jednego osobnika ścigającego zwierzynę doszło w miejscowości Łukowe w gminie Zagórz. Wilk próbował upolować sarnę, a ta broniąc się wbiegła na teren jednej z posesji. Chwilę wcześniej, z sąsiedniego podwórka do domu weszła trójka dzieci. Wszystko działo się około godziny 14:00.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, około godziny 14:00 w Łukowem w gminie Zagórz.

Wilk gonił sarnę, a ta w pewnym momencie spadła z góry i złamała nogę. Nie dała rady uciekać, wilk zaczął ją szarpać. Sąsiad zobaczył co się dzieje i przegonił to zwierzę, choć wilk niechętnie odchodził w kierunku lasu – opisuje całą sytuację pani Maria, która zgłosiła sprawę do naszej redakcji.

Zakrwawiona sarna upadła na terenie jednej z posesji. Tuż obok, kilka chwil wcześniej, na podwórku bawiła się trójka dzieci. Na szczęście weszły one do domu.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, dzień wcześniej, również w Łukowem, wilki zagryzły psa. Do zdarzenia doszło także w pobliżu jednego z zamieszkałych domów.

Boimy się o nasze dzieci. Syn do dzisiaj nie chce nawet myśleć o wyjściu na podwórko – dodaje pani Maria.

Na miejscu interweniował weterynarz oraz policjanci.

W minioną sobotę o godzinie 14:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące rannego zwierzęcia leżącego na jednej z posesji w miejscowości Łukowe. Na miejsce został wezwany weterynarz, który zabezpieczył sarnę. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – mówi nam kom. Monika Hędrzak, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

POZOSTAŁE ZDJĘCIA – KLIKNIJ

UWAGA! DRASTYCZNE

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY. Wilki rozszarpały ciężarną łanię. Tuż pod zamieszkałym domem (DRASTYCZNE. VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red., materiały nadesłane

11-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: