SANOK / PODKARPACIE. Elżbieta Łukacijewska sięgnęła po czwarty z rzędu mandat europosła zdobywając spektakularny wynik 115 324 głosów, który jest jej najlepszym dotychczasowym rezultatem. Była wójt gminy Cisna i była posłanka na Sejm RP nie kryje satysfakcji z osiągniętego wyniku wyborczego. – Przede wszystkim chce podziękować wszystkim wyborcom, mieszkańcom Podkarpacia, którzy wzięli udział w święcie demokracji. W sposób szczególny dziękuję osobom, które zagłosowały na mnie. To najlepszy wynik, jaki uzyskałam. Dla mnie to dowód na to, że ciężka praca dla ludzi i wśród ludzi jest zauważana i przekłada się na zaufanie i poparcie – powiedziała naszemu reporterowi Elżbieta Łukacijewska.
Od godzin porannych znamy oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w niedzielę 9 czerwca.
Podkarpacie po raz pierwszy będzie miało aż czterech przedstawicieli w Europarlamencie. To Elżbieta Łukacijewska (Koalicja Obywatelska), Daniel Obajtek (Prawo i Sprawiedliwość), Bogdan Rzońca (Prawo i Sprawiedliwość) i Tomasz Buczek (Konfederacja).
Drugi wynik w województwie zdobyła Elżbieta Łukacijewska, którą poparło 115 324 wyborców. To jej najlepszy wynik w historii startów w wyborach do PE.
– Przede wszystkim chce podziękować wszystkim wyborcom, mieszkańcom Podkarpacia, którzy wzięli udział w święcie demokracji. W sposób szczególny dziękuję osobom, które zagłosowały na mnie. To najlepszy wynik, jaki uzyskałam. Dla mnie to dowód na to, że ciężka praca dla ludzi i wśród ludzi jest zauważana i przekłada się na zaufanie i poparcie – powiedziała naszemu reporterowi Elżbieta Łukacijewska.
– Jednocześnie jestem zmartwiona wysokim wynikiem Konfederacji. Jestem również negatywnie zaskoczona faktem, że wyborcy zdecydowali się na poparcie Daniela Obajtka, kosztem kandydatów z naszego regionu. To skandal, że PiS umieścił na „jedynkach” takie osoby. Przecież w PiSie są chyba inni politycy, z kręgosłupem moralnym i zasadami. Na szczęście Parlament Europejski nikogo nie będzie chronił i jeśli prokuratura wystąpi o cofnięcie immunitetu, to uważam, że taki wniosek uzyska akceptację – zaznaczyła w rozmowie z naszą redakcją Elżbieta Łukacijewska.
Elżbieta Łukacijewska w latach 1993-1998 była zatrudniona jako główna księgowa w Zespole Szkół w Cisnej. Od 1998 do 2001 sprawowała urząd wójta gminy Cisna, była także wiceprzewodniczącą konwentu wójtów gmin bieszczadzkich. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Szkoły w Cisnej. W latach 2001–2009 była posłanka na Sejm RP IV, V i VI kadencji, była i jest deputowaną do Parlamentu Europejskiego VII, VIII, IX i X kadencji.
Zaloguj się aby dodać komentarz
| Logowanie
Komentarze niezarejestrowanych czytelników: