REKLAMA

„Łapy precz od Jana Pawła II”. Mocny przekaz kibiców! (FOTO)

POLSKA. Kibice Legii Warszawa w dosadny sposób skomentowali kontrowersyjny reportaż dziennikarza TVN24.pl dotyczący osoby św. Jana Pawła II, papieża Polaka. Podczas niedzielnego meczu swojej drużyny ze Stalą Mielec, wywiesili oni transparent z napisem: „Łapy precz od Jana Pawła II”, sprzeciwiając się tym przekazowi płynącemu z telewizyjnego materiału, który w ostatnich dniach wzbudza ogromne emocje.

Transparent z napisem „Łapy precz od Jana Pawła II” to reakcja kibiców Legii Warszawa na kontrowersje wywołane przez reportaż Marcina Gutowskiego, dziennikarza TVN24 pt. „Franciszkańska 3”.


foto: Twitter

Materiał wzbudził ogromne emocje i cała Polska żyje nim do dziś.

Szybką reakcję podjął Sejm RP. W czwartek po południu posłowie przyjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

W treści czytamy między innymi:

„Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce”.

Legia wygrała mecz 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2:0. Bramki w starciu ze Stalą Mielec zdobyli: Tomas Pekhart oraz Filip Mladenovic. Legia zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli i traci do lidera z Częstochowy 9 punktów. Ekipa z Podkarpacia jest 10.

13-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: